| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Ma simt foarte nasol..de ce? ..sa incep cu inceputul.
Plac un tip.el stie dar el nu ma place. Vorbesc cu el de inaintea vacantei d craciun. Ne intelegem bine, vorbim in fiecare zii si seara pana pe la 23:30 prin mesaje[mi-a zis ca se simte naspa cand nu are mesaje.]. Deci nici nu stiu ce sa cred. I-am zis ca m-am atasat d el..si l-am intrebat daca ma place, sa-mi raspunda sincer, a zis ca nu imi poate raspunde. dar eu am cam inteles ca nu. Mi-e ciuda pur si simplu ca nu putem fii impreuna. Si nu e urat..il plac si alte fete si de curand a cunoscut una..cu care a fost un timp apoi s-au desp. Prima data au fost o zi. [dar cu o seara inainte i-am zis ca..eu inca tin la el.] in ziua aia, seara, a intrat pe mess, parea suparat, l-am intrebat ce are, si mi-a spus mai pe ocolite ca acum este cu tipa. si si-a cerut scuze..si i-am zis "nu trebuie sa-ti ceri scuze, daca eu nu te-am avut, macar ea sa te aiba" si mi-a spus ca."din ce-mi spui tu ..ma intristez mai tare ". dar dupa asta, s-a despartit de ea. spunandu-i ca o data cu dragostea vine si suferinta...
nu stiu ce sa mai fac..nu pot sa-l oblig sa fim impreuna..ma doare lucrul asta..incep sa nu-l mai inteleg ..atunci cu tipa aia, trebuia sa fie fericit pentru ca a obtinut intr-un sfarsit ce isi dorea, dar el...era foarte trist...si-si cerea scuze..doar pentru atat. oricum in momentul ala..zambeam nu eram in nici un fel afectata dar. dupa 1 ora..ma simteam naspa. in fine. apoi dupa o saptamana.s-au reimpacat..nu am stiut..pana cand mi-a zis el k s-au despartit iar.din nu stiu ce cauza. el nu e genul cu relatii d-astea copilaresti..in fine oricum nu se intelegeau ..nici nu se potriveaulaughing)whistling
Va rog frumos sa ma ajutati..nu vreau sa-mi fac sperante... oricum ma simt acum extrem de nasol. Multumesc anticipat. [scuzati povestea laughing]

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

1.Fii mai atenta si nu te lasa pacalita de piese de Shakespeare.Mai rar vezi baieti care-si arata latura sensibila.Deceptiile sunt de preferinta impartasite tot altui baiat. Daca o face unei fete, sigur este urmat de un interes. Daca-ti place de el, iesi cu el si asa vezi daca si el are aceeasi impresie.Si de preferabil intr-un parc unde-l poti vedea asa cum trebuie si mai ales ca se poate da de gol daca trece vreouna care e cu el, facandu-ul involuntar sa manifeste niste gesturi necontrolate.Si asa iti dai seama.
Sau ii acorzi mediul perfect pentru a face o marturisire sincera si in acelasi timp ce parere are despre intentiile tale.Binenteles tu trebuie sa deschizi subiectul.Nu prea conteaza cum, pentru ca la baieti nu prea conteaza.Intr-un cuvant, daca vrei sa fii cu el neaparat.te duci la el si-l intrebi si gata.Nu o mai lungesti cu mesaje si alte porcarii. Timpul trece si el te considera mereu o fata la care vine si bocestelaughing.Si cand vei face miscarea el se va uita ciudat.
Go Go Go Rush X2.Adica SucceS!big grin

1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

''Plac un tip.el stie dar el nu ma place.''

restul' nu mai avea rost sa scrii. Singura solutie eficienta este sa-l uiti. Spune-i papa, sterge-l din lista de mess si uita de el. Si, daca vine dupa tine, refuza-l (doar nu vrei sa stea unu cu tine doar din mila...) Ala nu va fi niciodata numai al tau, pentru ca nu te place.