| lari67 a întrebat:

Buna din nou. dupa cum v-am zis si in intrebarile precedente imi place foarte mult de un baiat. vara trecuta l-am cunoscut si de atunci am tot vorbit pe mess foarte mult pana prin ianuarie.de atunci el nu a mai intrat pe mess si vreo 3-4 luni nu am mai vorbit.si a inceput sa nu-mi mai placa de el. dar dupa perioada asta de 3-4 luni a intrat pe mess.si m-a luat in vorba.am tot vorbit si am inceput sa imi placa iar de el. el este din alt oras, iar anul asta ne-am intalnit in aceeasi tabara de anul trecut. acolo lucrurile au decurs extraordinar.adica vorbeam foarte mult cu el.dansam.ma lua in brate il luam in brate etc. in aceeasii tabara mai aveam o prietena care il placea, dar dupa 2-3 zile i s-a parut doar simpatic si s-a hotarat sa mi-l lase mie sa zic asa.in ultimele zile ea imi vorbea foarte mult de el.si am intrebat-o.'tie iti mai place de el, zi-mi sincer?'. si ea a zis ca nu, ca oricum e mai mic decat ea etc.si am crezut-o.ma rog. tabara s-a terminat, am plecat toti acasa si pe mess tot asa. ea tot timpul imi povestea de el si de fiecare data cand intra pe mess vorbea cu el iar eu nu.si de cand am venit acasa, aproape o saptamana eu nu am vorbit decat o data cu el, si si atunci parca ma ignora.pe cand 'prieetena' mea vorbeste intru-na cu el, cu toate ca are prieten.si chestia asta ma doare foarte tare.adica.aseara am plans o ora in continuu si am hotarat sa las totul in voia sortii.adica.nu vreau sa il mai iau eu in vorba pe mess. vreau sa par si sa devin indiferenta.si asta e foarte greu pentru mine pentru ca il plac ENORM de mult si mi se pare un baiat extraordinar.si in legatura cu prietena mea. vreau sa vorbesc cu ea si sa ii spun tot ce am pe suflet in legatura cu toata situatia asta.
voi ce ziceti? e bine ce fac sau sa fiu tot eu cea care face mereu primul pas?

2 răspunsuri:
| ChristinaCriss a răspuns:

In legatura cu prietena ta, da, ar trebui sa vorbesti cu ea. Iar cand te vei mai intalni cu baiatul acela ar trebui sa ii spui ce simti si sa ii cat de mult tii la el. Poate si el simte acela lucru pentru tine.BAFTA!

| Alinutza_8819 a răspuns:

Sincer eu zic sa o lasi balta...in aceiasi situatie ca tine am fost si eu...chiar daca ti la el foarte mult gandeste-te ca el a aleso pe prietena tasad. Si in legatura cu prietena ta, chiar daca iti era o prietena buna nu trebuia sa faca asta.Eu zic sa devi mai indiferenta poate asa iti dai si seama la care tine mai mult :*:*:*. Bafta si sa auzim de bine:*>big grin