| emma31 a întrebat:

Am dat de o mare belea! De putin timp vorbesc cu un baiat de a8-a pe facebook si ieri mi-a spus ca ma place(eu find a6-a)si eu i-am spus ca imi place de el.A ramas ca ne intalnim intr-o pauza la scola ca sa vorbim si a doua zi cand a venit la mine, eu vorbeam cu celelalte fete si nu reuseam sa scap de ele(inca nu vreau ca colegii mei sa stie despre relatia asta) si la un moment dat vine si imi spune sa cobor la parter.El a luat-o inainte si doua fete(mai fitioase)ma trag de maneci si imi spun,, il stii pe scarba asta?"eu le-am spus ca nu si dupa 1 minut am coborat si eu si cand sa vorbim apar din nou cele doua fete si el pleaca repede.Ele iar ma intreaba daca il cunosc si eu le spun ca nu si am plecat in clasa.In celelalte pauze el nu a mai coborat.
Acum am 2 intrebari:
1)Cum pot sa scap de cele doua fete ca sa vorbesc si eu cu el?
2)Crede-ti ca sa intimidat si din cauza asta nu a mai venit la mine in celelalte pauze?

Răspuns Câştigător
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Eu zic sa le zici scarbelor ca il cunosti si e prietenul tau laughing ia-ti inima in dinti si cauta-l sa va rezolvati problemele.cu tupeu

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Daca ele l-au nimic numit pe el scarba, vezi sa nu stie ele ceva mai mult decat stii u despre el!

| DarkBlood32 a răspuns:

Dupa ce ca nu stii sa scrii mai iti arde si de gagicareala. Mai bine vezi-ti de scoala si mai stau inca vreo 2 ani cu Tom&Jerry.

| DarkBlood32 a răspuns:

*stai

| DiiiaDy a răspuns:

De unde stii ca cele doua nu te-au intrebat asta expre? poate ca te-au intrebat ca sa vada cat de sincera esti si sa se duca sa parasca la el.Atunci cand placi pe cineva nu trebuie sa-ti pese de ochii sau gura lumii, mi se pare o prostie sa te feresti, daca va placeti de ce sa faceti asta? o relatie e ceva frumos.Altii sufera cand nu sunt placuti/iubiti de o persoana iar tu dai cu piciorul atat de usor...Eu zic sa-ti limpezesti gandurile mai bine si daca intr-adevar iti place de el puteti forma un cuplu.Mult succes, sper ca ti-am fost de folos :*

| paulalove a răspuns:

1. de fetele alea scapi foarte greu si faza e ca s-ar putea sa afle toti de toata treaba mai inainte decat crezi...
2. el s-ar fi putut intimida sau s-a enervat pe alea 2 si a plecat. in pauzele urmatoare nu a mai venit pentru ca a presupus ca nici tu nu vei fi acolo

| eusuntdeea a răspuns:

1. Pai spune-le sa nu te mai urmareasca, ce dracu? x-(
Auzi, iti conduc ele viata!
Daca nu te lasa urmareste-le si tu, dupa aia intreaba-le cum se simt
2. Cred ca de asta...