| xPitic a întrebat:

buna! Deci, acum cateva saptamani(2-3)am zarit un baiat care este mai mare decat mine cu un an, si desigur cu o clasa.In acele zile a inceput sa imi placa de el si in acelasi timp sa simt ca si el ar simti ceva pentru mine.Adica nu am vorbit fata in fata dar de fiecare data pe holul scolii iesea in pauze si ne priveam reciproc, dar nu mai mult de atat. Apoi in alta zi aveam TIC si a trebuit sa cobor pentru a merge in cabinetul de informatica si in momentul in care am coborat a iesit si ma tot privea, peste cateva minute iar am urcat pentru ca uitasem sa iau ceva din clasa si iar a iesit si ma privea.Si tot felul de alte chestii dragute din care se vedea ca ma place sau cel putin se uita la mine...Acum,de cateva zile nu mai iese din clasa, ochii aia superbilove struck nu i-am mai vazut.doar atunci cand mai are fizica mai trece prin fata clasei mele si il mai vad. Faza e ca nu inteleg au fost zile in care se vedea clar ca ma place si ca-l plac iar acum vrea sa para ca nu ma vede.Am auzit fara sa vreau ca cei din clasa de la eli si cam bat joc asa de cei carora le.ar place de cineva din alta clasa. O sa spuneti : 'Dar de ce eu nu am facut primul pas?' Eu am facut rost de id. ul lui m. a acceptat doar ca nimic mai mult.Intrebarea e :Chiar poate cuiva sa. i placa de o anumita persoana iar apoi sa nu faca nimic? Adica sunt baieti de genul celui mai de sus, timid? Sau sunt eu cam prea naiva si imi place de cine nu trebuie?!sigh
P. S 16 ani am eu iar el 17.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Din toate variantele pe care le-ai spus toate pot fi adevarate.
Da, exista baieti timizi care la un "haha iti place de aia pampalaule?" renunta de rusine, am fost si eu genul asta mai demult, dar am reusit sa ma schimb...
Se poate si sa-ti placa de persoana gresita. Daca spui ca nu ati vb fata-n fata, ar fi bine s-o faceti, si incearca tu sa intri in vorba cu el, si sa aflii cat mai multe detalii, si sa vezi ce fel de pers este, cum se comporta cu cei din jur, etcwinking

2 răspunsuri:
| elisabethia a răspuns:

Sunt baieti timizi.cred ca ar trebui sa vorbesti mai mult cu elwinkingbafta

| Coc a răspuns:

Dupa parerea mea sunt baieti timizi...dar cel mai bine ar fi sa -ti iei inima in dinti si de ce nu sa faci tu primul pas...incearca sa comunici cu el si poate ve-ti ajunge la un consens! bafta!