| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut o alegere, dar nu stiu ce as putea face. Am o optiune, singura cale care ar rezolva conflictul dintre mine si o persoana iubita (oricum sansa e extrem de mica ca sa fie bine pentru amandoi), dar care ar cauza multa durere. Consta in a avea o discutie fata in fata. Cealalta optiune e sa nu fac nimic, sa las timpul sa treaca si sa vad cum amandoi ne distrugem pe zi ce trece unul de dorul altuia, dar in acelasi timp sa ne obisnuim cu absenta celuilalt.

2 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

La un moment dat o sa te obisnuiesti cu absenta celuilalt. Mai bine asa, decat sa va distrugeti viata.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai bine asa decat sa pierdeti timpul degeaba.