| Ririru a întrebat:

Am descoperit la iubitul meu niste conversatii cu o domnisoara, cand se dadea la ea, o alinta, chestii d-astea.I-am cerut explicatii, l-am pus sa aleaga si a ales-o pe ea. Am fost impreuna un an de zile. Deci am fost inselata si mintita, apoi parasita. Vreau sa trec peste, vreau sfautri orice ceva, plang incontinuu, ascult melodii triste, nu pot manca, nu am prieteni buni caruia sa ma plang. Vreau sa-mi revin din shokul asta.

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

"Nu am prieteni buni..." vezi tu, aici este buba. Cauta companie, in momente din astea cel mai mult te ajuta interactiunea sociala.
Tu esti nefericita acum ca esti de cateva zile singura, imagineaza-ti cum sunt copiii din orfelinate sau batranii din casele de batrani. Cel mai bine ar fi sa incerci sa oferi unuia dintre acestia o bucurie, du la un copil nevoias o portocala, vei vedea cata bucurie iti va da tie bucuria pe care tu o dai.
Domnul sa te ajute sa te redescoperi.

| Giulia97Anna a răspuns:

De ce iti distrugi sanatatea pentru un "bou"? Da-l naibii de prost, tu sa-ti vezi de viata si staieste-o din plin. Ceea ce faci tu nu prea are logica, adica tu plangi si numai mananci etc (te distrugi) iar "boul" ala cine stie, poate chiar in momentul asta se distreaza cu tipa aia si il doare fix undeva de tine.Te rog numai fii trista, zambeste big grin viata merge inainte.Gaseste-ti un baiat in care sa ai incredere.

| neutrino a răspuns:

El, ca orice gospodar, si-a facut si un plan de rerzerva care s-a aratat foarte util. Daca tinem seama ca o relatie din tinerete are drept scop si de a cunoaste diversi parteneri, scopul tau a fost (partial) atins, drept urmare nu are rost sa plangi. Sa tii minte, inca nu s-a nascut baiatul pentru care merita sa plangi! Spala-te cu apa rece, apoi capul sus si nu uita ca esti frumoasa! Succes pe noul drum!

| Dariusuu a răspuns:

Ai fost părăsită?

Priveşte partea bună a lucrurilor, ţi-a dat ocazia să fi fericită cu altcineva care chiar te va merita.

A fost un coşmar şi acum poţi să trăieşti un vis!

Ai grijă de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda..baietii astia niste idioti.
Ma intreb daca cu tine a stat un an cu aia cat o sa stea? Sa vezi daca se desparte de ea o sa vina la tine.:*. si ca sa treci peste incearca sa te uiti la filme, sa iti faci prietenii noi, sa iesi la plimbare cu ei, sa mananci..sa te distrezi..sa citesti..doar ca sa poti uita.puppy dog eyes. daca chiar ti-e asa greu si chiar nu poti trece peste lasa-mi id tau si mai vorbim..si daca vrei incerc sa te linistesc.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey ce-i cu tristetea asta? sad Fi fericita, canta si danseaza, ai toata viata inainte, dar bineinteles ca va dura 2-3 saptamani sa iti revi, numai bine. Te pup! happy

| varcolaccc a răspuns:

Nu e nici un shock. Asta dovedește cat de slab emotinal sunt unii oameni, majoritatea de fapt. Trebuie sa inveti cum sa faci fata la astfel de situații pe care ti le oferă viata. Acum ca nu vreau sa mai fiu rautacios inteleg ca oricât ai fi de tare poate te darama oricum chestile de genu. O critica totusi daca, te-ai uitat ca sa-l verifici e clar ca niciodată nu ai avut încredere in el, dar daca a fost din întâmplare atunci iti dau dreptate.

| MetalHead04 a răspuns:

Hei! Zambeste! Nu te mai gandi la el, nu te-a meritat! O sa mai intalnesti si baieti asa ..pana vei gasi pe cineva care te merita mai ai multe "obstacole"!:3 Pana atunci distreaza-te!

| Alisse a răspuns:

Chiar daca nu treci prin momente prea placute ar fi mai bine sa nu te gandesti ca el te-a parasit ci el de fapt te-a pierdut. Daca te-a inselat, te-a mintit nu are rost sa iti irosesti timpul gandindu-te la o asemenea persoana mizerabila gandeste-te la tine! Ca meriti mai mult de atat happy

| CristianGrigor1986 a răspuns:

E greu dar va trece. Faptul ca te-a inselat e foarte urat din partea lui.Nu te-a meritat.Tu treci acum printr-o perioada de depresie majora.Eu sunt student la psiho anul doi si pot sa-ti dau cateva sfaturi pertinente. Daca vrei sa stii mai mult contacteaza-ma pe skype - crysz.gc sau pe mess - crysz_gc

| Oana92 a răspuns (pentru CristianGrigor1986):

Psihologul nu da niciodata sfaturihappy

| alincik900 a răspuns:

Incearca sa faci ceea ce ti place si te face pe tine fericita,mergi la niste cursuri, iesi cu fetele, fa sport, ocupate de tine, ocupati timpul si nu te mai gindi la el ca nu merita...

| DuncaClaudiu a răspuns:

"Daca trebuie sa alegi intre doua fete alege-o pe a doua. Daca ai fi iubit-o pe prima nu ar fi existat a doua" ceva de genu si la tine... daca te iubea cu adevarat nu -i facea curte celeilalte...si nu o alegea pe ea.Incearca sa treci peste!

| Adutzaa23 a răspuns:

Buna si eu m-am intilnit cu un baiat un an de zile mi-am si inceput viata sexuala cu el dar din cauza ca este agresiv l-am lasat.O sa treci incearca sa maninci altfel iti va face rau distreaza-te cinta danseaza asa mai repede treci peste asta.Nuti mai adu aminte stiu ca este greu dar fii puternica, si eu ma gindeam doamne daca ma despart oare o sa mai fiu cu cineva daca nu sunt virgina dar acum paralel care va fi al meu ma va accepta asa cum sunt.Succes si ea si te distreaza tongue