| ihategipsy a întrebat:

Am facut cu prietena mea sex neprotejat acum o saptamana, acum 3 zile i-a venit ciclul.Mai este vr-o sansa sa fi ramas insarcinata? Funda:-)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
Daca contactul sexual neprotejat a avut loc cu 4 zile inainte de ciclu, nu era in perioada ei fertila, ovulul care s-ar fi putut transforma intr-o sarcina era compromis(se sparsese deja, se absorbea in trompa uterina), deci nu poate fi insarcinata.
Cu o precizie de 95%,toate astea,exista si exceptii,dar sunt atat de rare ca nu veti fi tocmai voi asa ghinionisti.
Si,folositi amaratul ala de prezervativ,vezi,nu stateai acum cu sufletul la gura!
In plus,desi in aparenta sanatosi,puteti lua orice microb si de la o toaleta publica, de la scoala, de oriunde, ce garantie ai ca starea voastra de sanatate este perfecta in orice moment?
Solutia e una:prezervativul.
Bine?
Si, insarcinata, nu e!

| ihategipsy explică (pentru greece12):

Mersi,stiu,,mama" am folosit prezervativul putin ca daca il tin naspa pentru ea ca nu mai termin niciodata, nu mi-am, dat drumul in ea dar nu se stie niciodata, nu ma ingrijorez prea mult ca ma casatoresc cu ea daca este cazul suntem de 2 ani impreuna. Mersi frumos pentru raspuns si o zi cat mai buna:-)

| greece12 a răspuns (pentru ihategipsy):

Hm,pricep,am inteles, ok!
Fericiti sa fiti si sa va iubiti mult!happy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In cazul asta poti sa stai linistit ca totul e ok

| Ea12345 a răspuns:

Nu este insarcinata. Folositi prezervativul pe viitor: va scapa de orice grija!

| Vix999 a răspuns:

Nu. Exista cazuri extrem de rare sa existe ciclu peste sarcina dar atunci oricum femeia isi da seama ca ciclul nu ii vine normal. Deci nu..esti salvat. DAR nu mai faceti prostii de genul asta. Protejeaza-te daca nu vrei dureri de cap pe viitor happy

| UnCorpSanatos a răspuns:

0,00% sanse sa fie gravida cand ii vine ciclu, ai scapat si de data asta big grin

| Cleopa a răspuns:

Nu mai este nicio sansa daca i-a venit ciclul. atunci cand la o fata ii vine menstruatia inseamna ca ovulul ( ce ar fi putut fi fecundat si ar fi rezultat o sarcina) nu e fecundat, deci nu e insarcinata!

| piti77 a răspuns:

Ovulatia poate varia intre a 10-a si a 16-a zi dinaintea venirii ciclului. daca inteleg eu bine, voi ati facut sex neprotejat cu 4 zile inainte sa-i vina deci.a fost intr-o perioada sigura asa ca sunt mari sanse ca "ciclul sa fie real". spun asta pentru ca este posibil, cred stiti si voi, sa ai ciclu chiar daca esti insarcinata. de data asta ati avut noroc, dar daca aveti obiceiul sa faceti sex neprotejat aveti grija pe viitor.

| kscorpio a răspuns:

Nu