| misssknow a întrebat:

Am facut dragoste cu iubitul meu dupa primul numar am vrut sa il incercam pe al doilea la circa 1-3 minute dar el a zis ca nu mai poate si ii taie respiratia mentionez ca a fost o partida lenta si am amai avut astfel de numere nu are probleme cu inima e f sanatos dar de obicei reusea asta ce inseamna nu l-am satisfacut sau nu mai vroia sau l-am satisfacut destul sau nu mai are placere de mine nu inteleg el mi-a spus ca a fost f bine dar eu am ramas in dilema

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-a explicat exceptional de bine @Arsels21!
Si,in plus,nu stiu de ce te gandesti neaparat ca nu l-ai satisfacut,cand,de fapt,ar trebui sa te gandesti ca l-ai satisfacut atat de bine incat nu i-a mai trebuit si altceva!
Tu, cand mananci pe saturate si simti ca nu mai incape nici o bucatica, mai accepti prajitura de la desert?
Cred ca nu.happy

| raspunz a răspuns:

Salutare, sunt medic, am să-ți explic ce s-a întâmplat.
Femeile sunt construite diferit decât sunt bărbații. Femeile pot avea foarte ușor orgasme multiple pe când la bărbați de obicei după orgasm urmează o perioadă refractară, în care nu mai răspund la stimuli sexuali și nu obțin erecție, care poate dura de la câteva minute, la câteva ore/zile chiar la vârstnici. Motivul pentru care există perioada asta este simplu, în istoria speciei umane, pe la început, oamenii erau salbatici, nu exista dragoste, era doar instinctul de reproducere. Un mascul ar fi prins o femeie și dacă ar fi fost după mintea lui ar fi făcut sex cu ea până la epuizare, dar organismul femeii este mai fragil, ar apărea răni în vagin sau ar putea chiar muri din cauza raumatismului fizic. În felul ăsta se liniștește masculul și femela scapă teafără.
Este însă adevărat că se poate să obții o erecție nouă chiar și după 1 minut 2, pot garanta din propria experiență, dar nu știu dacă e posibil chiar la orice vârstă, din câte știu, cu anii crește și perioada refractară. Deci nu e vorba că nu era satisfăcut, pur și simplu biologia nu îl lăsa să o mai facă o dată happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

L.ai satisfacut, numai ca are nevoie de o perioada mai mare de odihna, e imposibil dupa cateva minute s.o faci din nou. il chinui laughing, daca a facut asta te iubeste mult...

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Scumpy,nu te mai gandi ca nu l-ai satisfacut,doar ca era prea repede pentru el sa inceapa o noua partida de sex, nu este ca la noi, ei chiar au nevoie de odihna.Nu mai fi stresata, si sr trebui sa vorbesti cu el despre lucrurile astea.Pup funda?

| XXXloveXXXx a răspuns:

Pai da e posibil sa il fi multumit sau sa nu il mai multumesti si sa se fi plictisit de tine sad sau te-ai gandit ca are pe alta si fiind noua da la ea pana nu mai poate big grin oricum incearca sa vorbesti serios cu el si vezi ce va face la urmatoarele partide de dragoste si apoi o sa vezi ce se intampla.Bafta!

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru XXXloveXXXx):

Nu ştii pe ce lume te afli. Unde te crezi în telenovele?
Bărbatul după orgasm, are acea pauză de 10-15 minute când penisul e foarte sensibil. Şi ar fi dureros sau cel puţin deranjant să înceapă imediat după un orgasm.

| XXXloveXXXx a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Pai prietenul meu da 2 numere si nu oboseste si fiecare dureaza cam 20 de minte

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru XXXloveXXXx):

Dacă nu-ţi spune că îl irită 5-10 minute asta nu înseamnă că nu-l irită.

| XXXloveXXXx a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Mi-ar zice vezi ca am nevoie de o pauza.

| Arsels21 a răspuns:

Mai... fata straight face uite cum sta treaba:
barbatii nu sunt ca femeile... baga bine la cap ce-ti spun!
o femeie poate avea mai multe orgasme si poate continua un act sexual o perioada foarte lunga de timp pe cand... un barbat, cand are orgasm (unul la numar)(adica atunci cand acesta ejaculeaza)are nevoie apoi de o perioada de odihna, de repaus de cateva zeci de minute... ca sa poate trece din nou la fapte marete
tu afirmi ca ai mai facut asta cu el... ei bine te asigur eu ca pentru el sau oricare alt barbat este foaaaarte dificil sa inceapa un alt act sexual dupa o pauza atat de mica.
cel mai probabil el nu era dispus atunci sa faca acel efort extraordinar pe care-l necesita aciunea respectiva laughing
eu (baiat) as refuza o astfel de oferta pentru ca nu as avea timp sa ma bucur de prima partida indiferent cat de mult as tine la persoana respectiva
concluzie : nu mai chinui baiatul! daca vrei si al doilea sau poate chiar si al treilea num-ar lasa baiatul sa respire 20-30 de minute, daca si dupa acea pauza te refuza ai voie sa te gandesti la micile tale dileme
(daca tot nu ai inteles lasa-mi un PM)
Good luck!

| misssknow explică (pentru Arsels21):

Pai nu e vb ca nu l-am facut si pe number 2 dar dupa 10 minute dar el a mai reusit si unu dupa altu de astabig grin si nu are pe alta il cunosc la perfectie

| yoey a răspuns:

Pai poate are pe altcineva.