| pisicuta205 a întrebat:

Am facut dragoste cu iubitul meu și acesta nu s-a spălat după primul număr, partida fiind de două numere. Este posibil să fii rămas însărcinată dacă nu și-a dat drumul în mine și nu s-a spălat după primul număr?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, exista posibilitatea si chiar intr-o masura foarte mare de a fi ramas insarcinata, insa aceasta se poate intampla numai/doar in cazul in care respectivul sex neprotejat a fost intretinut intrunul din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Este cunoscut faptul ca in astfel de situatii, in timpul celui de al 2-lea sex/coit intretinut imediat dupa primul coit, se va scurge in mod absolut sigur o parte din sperma ramasa in uretra dupa prima ejaculare. Acest lucru se produce datorita faptului ca in mod absolut sigur dupa trecerea a 10-15 minute de la ejaculare, sperma ramasa in uretra intra intotdeauna in procesul normal de fluidizare a spermei ejaculate. In urma acestui proces natural si inevitabil, sperma devine tot mai lichida si din acest motiv se scurge pe nesimtite ''direct'' in vagin intr-o cantitate mai mult decat suficienta, astfel ca spermatozoizii din continutul ei pot ajunge in uter si sa fecundeze un eventual ovul. Sexul care se produce dupa tipicul descris se poate considera fara a gresi ca reprezinta un coit/sex cu ejaculatea intentionata a spermei in vagin. Daca sexul a fost intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual probabilitatea de sarcina este de la foarte... la extrem de mare. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă erai în perioada fertilă, da există un risc de sarcină aproape la fel de mare ca și cum ar fi ejaculat înăuntru.
Mai multă grijă pe viitor și... să fie într-un ceas bun!

| sofisis a răspuns:

Da!
Pe canal ramana mereu sperma. Si daca facea dus exista fix aceeasi problema. Important e sa urineze. Si nici atunci riscul nu e minim. Deci...

| Rux2000 a răspuns:

Nu pentru ca cu siguranţă a facut o pauză si tot ce era posibil sa fii rămas a murit acum aşteaptă si răspunsurile persoanelor mai cu "experienţă " sa iti poată spune mai concret