| anonim_4396 a întrebat:

Am facut dragoste ieri cu un tip fiind al doilea cu care o fac. Toate bune si frumoase: imi place cum se comporta cu mine, e destul de tandru, insa vorbind despre actul in sine mi s-a parut prea dur.
Speram sa o ia si el asa mai usor la inceput, n-am nimic daca pe parcurs mareste viteza, dar a luat-o tare de la inceput ca sa zic asa. Simteam ca penetreaza prea adanc din prima si deja simteam doar durere, nu placere. Cel putin ma bucur ca intre timp s-a rupt prezervativul.
Poate sa fie din cauza ca n-o mai facuse de ceva timp ori chiar nu stiu. Mi-a fost rusine sa-i spun atunci, dar acum pentru ca sunt intr-o relatie cu el nici nu stiu daca s-o mai fac sau nu. Cel putin DACA va mai exista o data viitoare ii voi spune s-o ia mai usor. Daca nu va face asta cred ca-i voi spune in fata ca nu-mi place cu el si gata.
Ce ma sfatuiti?

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate asa ii place lui sa fie mai,, dur,, vorbeste cu el

evenso
| evenso a răspuns:

Daca nu iti va veni menstruatia la timp sa-ti faci un test de sarcina.
Am impresia ca sexul la voi a inceput prea devreme, trebuie sa discuti cu el deschis pe tema asta.

| wolder a răspuns (pentru evenso):

Nu e vorba de asta. N-am de ce sa fac un test de sarcina pentru ca nu terminase si in plus iau si anticonceptionale. Am mai discutat cu el de multe ori pe tema asta si totul a fost ok, dar trebuie sa mai vorbim si problema asta.

| evenso a răspuns (pentru wolder):

La momentul potrivit poti deschide tema asta cu el, trebuie sa stie fiecare cei ii place si ce nu celuilalt, altfel lipsa de comunicare poate duce la neintelegeri.

| wolder a răspuns (pentru evenso):

Mereu imi spune si el ca cea mai importanta e comunicarea.
Cand va fi momentul ii voi spune ce vreau sa faca.

| dariaelena a răspuns:

Ar fi bine sa mai discuti si sa-i spui sa o ia mai incet, ca totusi esti fata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aia numai dragoste nu a fost. Dacă te-a și durut cred că așteptai să termine m ai repede nu? Părerea mea este să îi spui deschis că nu te ai simțit bine cu el, si că nu in halul ăsta se face dragoste cu o fată. E un măgar si o brută.

| wolder a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Preludiul a fost frumos, aia era ``a face dragoste``, dar dupa ce am inceput. vorba ta: numai dragoste n-a fost aia. Ma simteam aiurea sa-i spun ca ma doare si sa ma imbrac sa plec. Se comporta frumos, a asteptat pana am vrut eu si parca ma simteam aiurea sa-i spun sa se opreascalaughing
Dar data viitoare asa am sa fac.

| valentingb a răspuns:

Tu ai raspuns singura. Acest "Cred ca", aplica-l, vorbeste cu el, uite, te iubesc dar sunt femeie, sunt fragila, ia-o mai usor. Si daca nu se conformeaza, ii dai papucii.

| e1xtz a răspuns:

Pai..singura te-ai sfatiut ce sa faci..si e ok cum ai gandit

| SefaTa97 a răspuns:

Sa vorbesti cu el, si sa ii spui ca nu merge asa.
Trebuie sa fii si tu excitata... Nu numai el.
Sa o ia mai usor si sa aveti un preludiuhappy!

| rikkimady16 a răspuns:

Durul de el! pacat ca tie nu iti placelaughing si acum revenind la subiect, discuta cu el, explica-i ca tie nu iti place sa fie atat de dur, ca tie iti place mai usor, sa fie mai tandru. comunica cu el, e cea mai simpla solutie. degeaba ne scrii noua, pe TPU ca te-o ****** de ti-or iesit amigdalele daca nu vorbesti cu el. serios, vorbeste cu el si expunei punctul tau de vedere si modul tau de a te simti bine :* baftahappy tte-am pupat si ai grija de tine :*

| wolder a răspuns (pentru rikkimady16):

Nu mo ***... nimic laughing ca dupa 2 minute ne-am opritwinking

| andrei1993a a răspuns:

Eu cred ca el s-a coborat recent din pom. cu o fata se lucreaza usor, mai ales in situatii intime. Trebuie sa vorbesti cu el si sa-i spui ce te deranjeaza.

| GeooFenomenala a răspuns:

Cred ca intr-o relatie nu se incepe din prima seara cu sex... happy insa ar trebui sa ai grija daca s-a rupt :* iar despre relatie ai perfecta dreptate fa ce-ti dicteaza inima!

| wolder a răspuns (pentru GeooFenomenala):

Nici n-as putea sa incep din prima seara cu sex. Mi se pare lipsa de demnitate sa te deschizi atat de mult din prima seara. Ne cunoastem de mai mult timp. Relatia a trecut prin mai multe nivele pana am ajuns la asta.

| GeooFenomenala a răspuns (pentru wolder):

Pai la asta ma gandeam si eu thinking ai grija de tine :p :*