| anonim15095 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu iubitul meu de 3 ori in aceeasi saptamana.nu si-a dat drumul in mine...imi este frica sa nu raman insarcinata si astept sa vad daca imi vine menstruatia... Ce ziceti voi ramane sau nu?

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Prea târziu pentru frică! Mai bine gândeşte-te la deciziile pe care le vei lua după ce vei afla că eşti însărcinată.De câte ori trebuie să spun ca să înţeleagă toată lumea? Metoda Coitului Întrerupt este una RISCANTĂ. Poţi rămâne însărcinată foarte uşor din cauza lichidul pre-ejaculator care conţine spermatozoizi! Unde vă e capul?! Era aşa de greu să folosiţi un prezervativ? Cred că mai dificil o să fie momentul în care o să afli că eşti însărcinată.
Dacă (prin minune)ai scăpat de o sarcină nedorită de data asta, să nu mai faci niciodată sex neprotejat! Dacă nu, baftă în alegerea unei decizii bune!

| Nextone a răspuns:

Nu iti pot zice daca vei ramane sau nu asta doar Dumnezeu stie iar tu o sa afli cu trecerea timpului.Deci daca iti intarzie menstruatia mai mult de o saptaman-doua fa un test de sarcina deoarece este posibil sa fi ramas insarcinata. Daca nu iti intarzie sper sa fi invatat o lectie si sa nu mai faci sex neprotejat daca nu iti doresti copii.E pacat de tot scandalul care urmeaza pentru cateva minute(ore)de placere.Bafta!happy

| AnnY98 a răspuns:

Pai cine stie...du-te sa-ti faci un test de sarcina si atunci o sa fi sigura...dar asa din punctul meu de vedere, nu prea cred ca o sa ramai dar cine stie

| necunoscut22 a răspuns:

BUNA.Daca zici ca,, nu si-a dat drumul in mine,, si esti 100%adica in tine nu e posibil sa ramai insarcinata acum depinde si de tine si de organismul tau pentru ca unele fete raman foarte repede insarcinate unele ceva mai greu nu cred ca trebuie sa te alarmezi dar mai bine fa un test de sarcina e mai sigur, dar nu cred ca vei fi gravida. Dami funda.

| gaby37 a răspuns:

Da dc ai facut fara asa a ajuns Romania sa numai aiba astia nici bani de prezervative

| delix a răspuns:

Eu nu am ramas desi am facut de apr 2 ani neprotejat.acum km ti-e norocu si cat de destept e baiatul

| Lolituta a răspuns:

Totusi ati ales sa riscati neprotejandu-va, intr-adevar metoda pe care ati folosit-o(aceea de a nu-si da drumul in tine) este mai buna decat nici o metoda insa nu este prea sigura. De aceea exista sanse ca tu sa fi ramas insarcinata chiar daca ele nu sunt chiar atat de mari. Iti recomand sa faci un test de sarcina si sa te consulti cu un specialist daca este nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarcina placuta sau avort placut daca e sa fiewinking.
Bagati'va frate mintile in cap, notati si pe frigider daca e nevoie " DE BAGAT MINTILE IN CAP, URGENT! ".
Si daca nu si'a dat drumu in tine care e faza?
Crezi ca el nu se excita cand face sex?
Si cand " mr big " se excita elimina spermatozoizi, aia mici si dragalasi care ne lasa pe noi insarcinate.
Si daca ai fi citit macar o data despre protectie, ai fi stiut ca nici prezervativu si nici anticonceptionalele nu te protejeaza 100%. Deabea folosite impreuna se mai reduc din riscuri.
Da ce va pasa voua, voi vreti placere si sa nu fiti insarcinate, restul nu mai conteaza oh go on.

| girl07 a răspuns:

Fac sex neprotejat prin metoda asta de un an si jumatate si nu am avut probleme pana acum nici cu menstruatia nici cu nimic, majoritatea persoanelor pe care le cunosc(fete&baieti) imi zic ca o fac la fel, am incercat si eu sa ma interesez ca din ce scrie pe net ar fi trebuit sa fim toti virgini. stiu ca ma risc da asta e... am o repulsie fata de prezervativ si cu anticonceptionalele inca nu-s prea convinsa... Deci parerea mea e sa nu-ti faci probleme daca esti 100% sigura de ce zici, cat despre lichidu de dinaintea ejacularii toata lumea are o parere diferita.