| Elenagabor37352729 a întrebat:

Am facut o cu prietenul meu iar prezervativul s-a rupt, ne am dat seama asa ca nu s-a terminat in mine.Am luat pilula de a doua zi ca sa fim siguri. Menstruatia mi-a venit prima luna cu intarziere de o zi iar i a doua luna am deja intarziere de o saptamana. Pot fi insarcinata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am uitats a-ti spun, transmite-i baiatului ca data viitoare sa cumpere prezervative cu numerele cele mai mici, pentru ca prezervativul se rupe doar daca este prea mare si este pus pe un cuculet foarte mic, care in timpul sexului se rasuceste pe cuculet si se rupe.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia ca aproape in mod sigur aceasta neincepere a menstruatiei si prelungirea ciclului menstrual se datoreaza faptului ca activitatea hormonala proprie este perturbata intr-o masura imposibil de anticipat. Activitatea nefasta, perturbatoare a hormonilor sintetici proveniti din acea pastila nenorocita si blestemata care continua sa existe/persiste in organism se va manifesta siin lunile urmatoare. Numarul zilelor de ''intarziere'' nu poate fi nici macar apreciat/estimat si din acest motiv va trebui sa te pregatesti sa devii tot mai stresata de situatia nou creata/existenta fiindca uneori intarzierea se poate prelungi si/sau amana uneori chiar foarte multe zile. Pentru linistea sufleteasca incepand din acest moment pot efectua un test de sarcina fiindca rezultatul obtinut in acest moment va fi VALIDA, VALABILA si in mod sigur CORECTA. Multa sanatate!

| adolescenta2002 a răspuns:

Pai eu cred ca poti fi dar nu de atunci de cand ti s-a rupt prezervativul pentru ca in luna aceea ti-a venit menstruatia daca esti insarcinata este de luna asta nu de cea trecuta