| Bianca23123123 a întrebat:

Am o mica problema, acum 2 luni am facut sex cu iubitul meu si s-a rupt prezervativul, dupa o ora am loat pilula de a 2-a zi.
In prima luna mi-a venit menstruatia dar luna aceasta intarzie foarte mult, este posibil sa fi-u insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Dacă ai luat pastila și ți-a venit menstruația luna trecută nu sunt șanse să fii însărcinată.
Ai mai avut de atunci vreun contact sexual neprotejat?
Oricum acea pastilă ți-a dereglat ciclul menstrual pentru următoarele câteva luni, ceea ce înseamnă că nu îți va mai veni regulat și poate să îți întârzie uneori câteva zile.

| Bianca23123123 explică (pentru Andreeush):

Nu, nu am mai avut nici un contact sexual
Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastila acea ția cam dat peste cap menstruatia și acum s-ar putea să întărzie câteva zile, dar eu nu cred ca esti insarcinata daca menstruatia ti-a venit luna trecut cand ai intretinut actul sexual