| MzqT a întrebat:

Am facut pentru prima data sex cu prietena mea si nu mi am dat drumul dar in timpul actului am simtit un lichid de la mine cum iese. si am scos repede ca am simtit cald. cum am spus nu mi am dat drumul doar a curs lichidul ala si m-am speriat. deci poate ramana doamne fereste insarcinata?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Aproape sigur acea caldura a provenit de la sperma care are o anumita temperatura in momentul ejacularii (precum si urina) in comparatie cu lichidul preejeculator care are o temperatura neutra (egala cu a corpului) si se prelinge in mod constant, continuu si fara sa fie simtit. Doar daca sexul a avut loc in perioada fertila exista posibilitatea sa se formeze o sarcina. Deci totul depinde in ce moment al ciclului menstrual al prietenei tale ati intretinut sexul respectiv.

| MzqT explică (pentru corbulalbrosu):

I a fost trecut ciclul de vreo 1 sapt jumate.tin sa precizez lichidul cand am simtit am tras repede cum am zis m-am speriat apoi am intrat din nou si era lichid de acela inainte sa ejaculez si n am mai facut nimic dupa

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MzqT):

In cazul unui ciclu menstrual REGULAT cu periodicitate medie de 28 de zile perioda fertila incepe in a 10-a zi (numarat din prima zi de menstruatie) si tine pana prin ziua a16-a. In perioada primelor 9 zile (1-9) si a ultimelor 9 zile (19-28) ale ciclului probabilitatea de a se forma o sarcina este teoretic sub 5%. trage tu concluzia in ce perioada a avut loc sexul iar daca ai ejaculat sau nu si ce si cum s-a perecut/ai facut doar tu esti in stare sa stii exact. Ceea ce indraznesc sa afirm din nou este aceea ca senzatia de caldura in vagin apare doar in momentul in care este ejaculata sperma.

| MzqT explică (pentru corbulalbrosu):

Nu era sperma deoarece am simtit si stiu cum se simte cand ejaculez sperma. faza e ca am facut putin dupa am asteptat vreo 15 min dupa cand am inceput din nou s a scurs lichidul acela de acolo si caldura. adica la inceput cand am intrat prima data s a eliminat lichidul nu spre sfarsit sau ceva. dupa spre sfarsit am simtit din nou lichidul foarte putin era

| Emilian65 a răspuns:

Asa cum spui tu, prietena ta era in perioada fertila, tu ti-ai dat drumul in ea, deci sansele sunt foarte mari sa ramana gravida.

| DavidMark1995 a răspuns:

Nu. Nu are cum sa ramana insarcinata atata timp cat lichidul nu a ajuns in vaginul ei. Daca ajungea poate, dar asa sub nicio forma.