| Noiembrie777 a întrebat:

Am făcut pretting cu prietena mea dar nu am ejaculat, sunt șansă să rămână însărcinată?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv reprezinta cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti REGULA DE BAZA/DE AUR, de a nu depasi limita obligatorie impusa care permite sa fie folosite/practicate toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin PENETRAREA. Prin petting cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, recurg la la metode prin care cauta sa-si provoace reciproc placere si satisfactie sexuala care sa se finalizeze prin ORGASM si EJACULARE insa cat mai departe de vaginul partenerei. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Daca este practicat corect si cu respectarea reguli ''de aur'', atunci formarea sarcinii este exclusa fiindca devine un lucru IMPOSIBIL. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu. Dacă vreți copii, data viitoare să ejaculezi pe (sau în, preferabil) vaginul ei. Și neapărat când e în perioada fertilă.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Nu sunt sanse sa fie gravida, deci nici tu nu vei fi tatic.

| HazelEyes77 a răspuns:

Este putin probabil sa ramana insarcinata de la petting. Nici macar n ai ejaculat. Stai linistit sarcina nu se formeaza din nimic, oriunde si oricum.

| AdrianaB1 a răspuns:

Din moment ce n-ai ejaculat sunt foarte putine sanse sa ramana insarcinata.

| Ancasiatat12 a răspuns:

Insarcinata de la aer? Parintii din ziua de azi sunt atat de crispati sa le explice copiilor cum e chesti cu sexul incat ajungem la 25 de ani fara sa stim ca doar prin sperma se fac copiii