| Florea_Cosmin_1997_qUYJ a întrebat:

Ajutor! Am facut sex neprotejat cu prietena mea virgina... am apucat sa o penetrez de cateva ori (5-6 ori si nu am ejaculat in ea) pana ne a intrerupt cineva... este vre o sansa ramana insarcinata?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar da sunt nevoit sa o repet pentru a nu stiu cata oara, atat tie cat si altora, trebuie sa stiti ca O SARCINA poate lua nastere numai daca sperma ajunge in vagin indiferent prin ce mod s-ar produce acest lucru insa posibilitatea reala de a se forma/naste o sarcina devine posibila DOAR/NUMAI daca este indeplinita si o a 2-a conditie absolut OBLIGATORIE ca in acel moment fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Doar in acele 4-5 zile care definesc perioada fertila a ciclului menstrual, glandele specializate existente in CERVIX (colul uterin) produc MUCUSUL CERVICAL FERTIL, fara de care spermatozoizii NU POT traversa pasajul existent in CERVIX prin interiorul caruia se face legatura dintre vagin si uter. In alte conditii formarea unei sarcini devine pur si simplu IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Slabe speranțe. Mai încercați și aveți grijă să încuiați ușa.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea, nu poate fi gravida.

| kandaraki a răspuns:

DA, sunt sanse mari sa ramana insarcinata, iata daca nu v-ar fi intrerupt nimeni si ai fie ejeculat afara atunci nu era nici un risc!

| Kiwibibilă a răspuns:

Dar inainte sa faceti asta nu v-ati interesat si voi cum ramane o fata insarcinata? Eu nu inteleg ce cauta intrebarile astea pe TPU in general. Tot omul care a ajuns sa se f"ta ar trebui sa stie ca pe tatal nostru cum ramane o fata insarcinata.

| MedionTcO a răspuns:

Este posibil cu ajutorul picaturii placerii. Daca faci sex neprotejat, baiatul nu o simte cand este eliberata. Ea circula pe acelasi canal cu spermatozoizii si daca sunt spermatozoizi vechi pe canal, ii curata si din pacate ii depoziteaza in vagin. Deci riscurile sarcinii sunt destul de mari. Desi sunt mari se poate sa ai si noroc si canalul sa fie curat si astfel sa nu ramana insarcinata. Dar riscul este prea mare chiar si asa, si de asta trebuie sa fie folosit prezervativ la fiecare act sexual.