| anonimualablanao a întrebat:

Am facut sex anal neprotejat in perioada fertila cu prietena mea, fara sa ejaculez. Exista sanse ca spermatozoizii din lichidul preejaculator sa iese in timpul actului si sa se prelinga in vagin fara sa observ incat sa o las gravida?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai daca ati facut anal inseamna ca si lichidul ala tot in anus a ajuns deci chiar si sa fie o sansa, poate exista o cantitate mica de spermatozoizi in acel lichid, tot n-are cum sa ramana daca ati facut-o anal.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT la aceasta intrebare este un NU categoric fiindca lichidul preejaculator asa cum este produs de catre cele 2 glande bulbouretrale NU contine spermatozoizi. Din momentul producerii lichidului preejaculator si pana in momentul in care acesta este deversat in uretra penisului pe traseul respectiv NU exista posibilitatea de a se contamina prin amestecarea sa cu resturi de sperma. Acest lucru devine posibil doar in uretra si numai in cazul in care a existat o ejaculare anterioara produsa cu cel mult 3-4 ore mai devreme. In concluzie atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina in astfel de conditii este 0 (ZERO). Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

De la lichidul preejaculator nu se poate rămâne gravidă.

| Alicezzz a răspuns:

Nu!

| mihaicelsfant a răspuns:

Daca nu te-ai terminat langa vaginu iei :nup, stai linistit

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

Un scenariu foarte specific asa ca nu.

| Adriana5 a răspuns:

Nu e posibil să o lași gravidă, nu poți prinde o sarcină de la lichidul preejaculator, stai fără griji.