| anonimualablanao a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea in perioada fertila anal, fara sa ejaculez. In timpul actului sexual penisul meu a alunecat si s-a frecat de vagin dar fara sa intre ( fara sa penetrez propriu zis ).
Vreo sansa de graviditate daca acest lucru s-a intamplat undeva la 2 zile de la ovulatie?

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Drumul spermatozoidului pana la ovul e plin de provocari; daca nici nu ai ejaculat (sa fie o cantitate mare de spermatozoizi) si a mai fost si in afara vaginului, iti dai seama ca e aproape imposibila sarcina. Multi spun ca daca penetrezi, dar nu iti dai drumu inauntru, nu o lasi sarcina... ei bine exista un risc; dar la tine acel risc e ca si inexistent, zici ca nu ai penetrat. Eu zic sa stai chill

| Violleta2022 a răspuns:

Cum dumnezue se poate freca cineva de vagin, fara penetrare?
Vaginul ala se afla 100% la interiorul femeii, iar ca sa-l atingi trebuie sa o penetrezi.
Ai penetrat-o ori ba?

Am totusi o intrebare, de ce faci sex fara prezervativ?
Plimbatul penisului pe la anus si apoi la vagin duce la infectii urate, atat ale apartului urinar cat si reproducator.

| anonimualablanao explică (pentru Violleta2022):

Penisul a alunecat in timpul penetrarii anale si sa frecat de exteriorul unde ar fi trebuit sa intre, practic doar atins o perioada scurta de timp, nu a fost cu voia niciunuia dintre noi.

| alina2k18 a răspuns:

Mmmmm, anal pasionalwinking sper ca aveai prezervativwinking
Sanse 0 de gestatiewinking

| anonimualablanao explică (pentru alina2k18):

Nu am avut, de aceea sunt putin ingrijorat de sarcina.

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a răspuns:

Sunt sanse 1% sa ramana insarcinata.