| anonimualablanao a întrebat:

Daca fac sex protejat in perioada fertila cu prietena mea, si eu nu ejaculez, dar prezervativul este putin mare, exista sanse ca lichidul preejaculator sa se scurga si sa o las gravida?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da.

| anonim16121 a răspuns (pentru Emilian65):

Băiatu' ai greșit domeniul, îți recomand niste materiale despre reproducere daca te duce capul, in clasa a7a-a8a ce faceți? Bai mai puneți mâna pe carte, învățați, nu știți la ce aveți nevoie(ca situația asta).

| anonim16121 a răspuns:

Bai tu știi reproducere? Știi cum, unde și când trebuie să ajungă spermatozoidul/spermatozoizii ca sa rămână naibii însărcinată? Koae lichidul preejaculator nu conține spermatozoizii, acel lichid e pentru lubrifiere, doar daca ai ejaculat in ea poate rămâne însărcinată deoarece sperma conține spermatozoizi, alta data i-ați prezervativ mai fix pe **** și nu o mai faceti in perioada fertilă.