| daria21 a întrebat:

Am facut sex anal si dupa aceea vaginal fara nicio protectie. am inceput sa am o scurgere vaginala urat mirositoare fara insa mancarimi si usturimi. Ce tratament sa iau?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu lua nimic. Du-te urgent la medic, fiindca infectia este extrem de serioasa.

| psiholoaga a răspuns:

In anus sunt multe bacterii care, in anumite limite pot fi normale. Insa, aduse in vagin, unde e mediu bun pentru dezvoltare, se modifica si distrug flora vaginala. Mergi la ginecolog, sa iti faci analize si sa vezi ce bacterie este, mai exact. In functie de rezultate, medicul iti va da un tratament. Daca iei ceva de capul tau, poti sa ii grabesti si mai mult dezvoltarea si sa o agravezi.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cel prescris de medic!

assiris
| assiris a răspuns:

Ia tratament dar dupa ce vei merge la medic, cine stie ce minuni ai mai contractat din aceasta perversiune, daca va maninca mai mult decit trebuie... SIDA se propaga si prin acest fel de activitati...

Bula
| Bula a răspuns:

Daca faci asemenea "experiente", prima data gandeste-te la igiena! Acum te vei duce la medc, faci un tratament, va trece. Deoarece te-a durut, usturat.
Sunt insa o serie de boli care se manifesta doar dupa un timp, dar sunt si care nu se manifesta deloc la femei sau la barbati, de acea se transmit usor si sunt foarte periculoase!
Un sfat: foloseste prezervative! Si foloseste cate unul nou de fiecare data cand schimbi "intrarea"! Altfel boala poate fi transferata chiar si pe exteriorul prezervativului!
Si inca ceva: o spalare cu solutie de hipermanganat nu strica dupa un act, pentru o prima dezinfectare, mai ales daca avem partener cu "ocazii" multe, sau chiar noi avem asemenea ocazii...

| otypa a răspuns:

Nu stiu ..mergi la medic doar el poate sti dupa ce iti va face un control.

| cribus a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic sa-ti faci o lama dupa care iti v-a da un tratament in functie de rezultatul analizei.

| Delia 75 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la medic....nu sa iei medicamentatie prescrisa de noi.Numai un medic de specialitate poate sa iti prescrie un tratament adecvat.

| miry a răspuns:

Du-te la doctor, el e in masura sa iti dea un tratament

| arsenia a răspuns:

Pfff fain gandit oricum dc nu ai facut intai vaginal si apoi anal, sau dupa ce ai facut trebuia sa te speli, tratamentu poate sa ti-l dea medicul ginecolog. Un tratament nu se da asa dupa ureche

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum scam de hemoroizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum scam de hemoroizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hemoroizi

| scumpicy a răspuns (pentru anonim_4396):

Mergi la medic e cel mai indicat.el iti va spune ce tratament sa urmezi!

| Ţopa_Mihai_1993 a răspuns:

Eu zic să te laşi de sex.