| Miruna57r734 a întrebat:

Am facut sex cu iubitul neprotejat acum 2 sap
Si nu s-a terminat
Asa mi-a zis el
Si astazi trebuia sa imi vina ciclul
Si totusi nu mi-a venit
Nu il am regulat
Dar de obicei imi venea mai repede decat trebuia
Si nu am nici simptomele dinaintea ciclului si asa
Pot fi gravidă?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care in urma cu "doua saptamani" ai fost in PERIOADA FERTIA a ciclului tau menstrual si sexul a fost neprotejat, totul depinde de experienta sexuala a iubitului si de capacitatea lui de a reusi sa-si coordoneze, controleze si sa-si retina perfect procesul de ejaculare a spermei. Fiindca afirmi ca ciclul tau menstrual este REGULAT si de asemenea fiindca nu au aparut simptomele premenstruale, s-ar putea ca aceste aspecte sa reprezinte un semnal de alarmare privind posibilitatea de a se fi realizat si instalat o sarcina. Daca menstruatia nu porneste in urmatoarele 4-5 zile testul de sarcina poate da raspunsul exact si corect privind situatia certa in care te afli. Bineinteles ca poate fi vorba si de o "intarzierea" de cateva zile provocata de o dereglare hormonala de moment insa asa ceva se produce destul de rar in cazul ciclurilor REGULATE. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ti-a venit azi nu inseamna neaparat ca esti insarcinata.

| Miruna57r734 explică (pentru anonim_4396):

Am facut test de sarcina si a iesit negativ. Totusi încă nu mi-a venit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Miruna57r734):

Ce-ai zice sa citesti cu atentie raspunsul utilizatorului corbulalbrosu? Cred ca chiar ti-ar putea fi de folos ceea ce a spus dansul acolo.