| 1AldeaEric5518 a întrebat:

Am facut sex cu o fata neprotejat, faza e ca ea săptămâna trecută și acum 2 sap a luat pastila de a doua zi, iar azi când am facut sex am facut fara prezervativ dar nu-mi dau seama dacă am ejaculat sau nu, doar m-am simțit bine dar nu am simțit ca și cum mi-as da drumul

Răspuns Câştigător
| andreidmbm a răspuns:

Te salut,

Nu am spus ca nu poate ramane insarcinata, dar sansele sunt extrem de mici. Poate ca nu ai citit ce a explicat Eric. A zis ca, in urma cu 2 saptamani, fata a luat pastila de a doua zi.

Pastila respectiva deregleaza hormornii si produce eliminarea ovulelor pe un termen mai indelungat. Datorita acestei eliminari e foarte improbabil ca ea sa ramana insarcinata.

Pe langa acest aspect, incetati sa mai dati texte din carti fara sa stiti ce ziceti. Fiecare metoda contraceptiva are la baza nu neaparat protectia de a lasa o fata insarcinata, ci si impotriva bolilor cu transmitere sexuala.

Iti garantez ca un sterilet sau un prezervativ folosit corect, va elimina cu 100% posibilitatea de a ramane insarcinata, dar sansele de a lua o boala cu transmitere sexuala e mai crescuta la sterilet, spre exemplu, decat la prezervativ. De acolo si cifrele respective.

Asa ca informeaza-te tu 100% inainte de a lua la intrebari la altcineva informat.

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Test de sarcina de la farmacie

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ti-ai dat seama ca ai ejaculat in timpul actului sexual, inseamna ca nu ai facut sex adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai facut sex fara prezervativ, inseamna ca e insarcinata, tu in timpul sexului te masturbezi si sperma din antenă iese si intra in *** femeii, deci, iubirea ta e insarcinata! happy

| Pichakchiu a răspuns:

Sa va trăiască!

| andreidmbm a răspuns:

Stai linistit, nu e gravida. Chiar daca ejaculezi in ea, nu ramane insarcinata din prima. Unii o luni intregi fara prezervativ ca sa ramana insarcinata.

Dar un mic amanunt, un prezervativ e mult mai ieftin decat pastila de a doua zi, asa ca fa bine si cumpara prezervative sa ai la tine, sau du-te la Planningul familial, ca primesti in fiecare luna gratuit cate 15 prezervative.

| elemonis a răspuns (pentru andreidmbm):

Buna.
Poate ramane insarcinata.
Sunt fete care raman insarcinate si cu sanse de 0.1%.
Fiecare metoda contraceptiva are protectie diferita(% diferit), cea maxima fiind de 99% in functie de metoda aleasa. Dupa cum vezi deci tot sunt sanse sa ramana insarcinata o fata protejandu-se, imagineaza-ti fara protectie ca creste probabilitatea cu mult.
Daca nu ma crezi intreaba orice medic ginecolog si o sa vezi ca nici o metoda anticonceptionala nu ofera protectie de 100%. Doar abstienta evident pentru ca neavand relatii intime nu are cum o fata sa ramana insarcinata.
De asemenea, sa il intrebi si de ceea ce ai zis tu mai sus ca nu poate ramane insarcinata din prima daca exista ejaculare si o sa vezi ca nu ai dreptate.
Inainte sa oferim informatii ar trebui sa ne asiguram ca sunt complete si corecte 100%.
Ar trebui ca toti inainte sa isi inceapa viata sexuala sa aiba macar un minim de cunostinte privind relatiile intime, consecintele si riscurile.
P.S: Informatiile pe care le-am scris mai sus sunt doar o parte din informatiile pe care ar trebui sa le stie persoanele inainte sa-si inceapa viata sexuala.

| andreidmbm a răspuns (pentru elemonis):

Te salut,

Nu am spus ca nu poate ramane insarcinata, dar sansele sunt extrem de mici. Poate ca nu ai citit ce a explicat Eric. A zis ca, in urma cu 2 saptamani, fata a luat pastila de a doua zi.

Pastila respectiva deregleaza hormornii si produce eliminarea ovulelor pe un termen mai indelungat. Datorita acestei eliminari e foarte improbabil ca ea sa ramana insarcinata.

Pe langa acest aspect, incetati sa mai dati texte din carti fara sa stiti ce ziceti. Fiecare metoda contraceptiva are la baza nu neaparat protectia de a lasa o fata insarcinata, ci si impotriva bolilor cu transmitere sexuala.

Iti garantez ca un sterilet sau un prezervativ folosit corect, va elimina cu 100% posibilitatea de a ramane insarcinata, dar sansele de a lua o boala cu transmitere sexuala e mai crescuta la sterilet, spre exemplu, decat la prezervativ. De acolo si cifrele respective.

Asa ca informeaza-te tu 100% inainte de a lua la intrebari la altcineva informat.

| alexandraionela1234 a răspuns:

Prea tare sa te iubească fata aia sa accepte sa fac sex neprotejat si sa aiba încredere în tine! Si nu e deloc recomandat sa ia 2 pastile una după alta, pot urma afecțiuni grave! Câți ani ai sa nu îți dai seama când iti dai drumul in primul rând, si in al doilea rand sa nu stii ce efecte pot avea pastilele de a 2 zi luate la un interval foarte scurt. Nu mai chinuiti fetele daca nu sunteți in stare sa va controlați din moment ce ele va iubesc si isi pun încrederea in voi! Si cu faptul daca a rămas însărcinată, asta nu iti pot spune, depinde de fertilitatea ei!