| Anonim2019 a întrebat:

Salut, am facut sex neprotejat cu prietena, virgini fiind amandoi, nu am simtit cum ca mi-as fi dat drumul in ea, abia dupa contactul sexual am ejaculat si chiar destul de mult, abia saptamana trecuta i-a trecut menstruatia, mi-a spus ca e in perioada infertila si nu a inceput nici ovulatia, exista sanse de reproducere?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti sigur deci si convins ca NU ai ejaculat in timp ce ai intretinut actul sexual, fiindca ejacularea s-a produs de fapt abia dupa ce s-a terminat actul sexual, reiese ca d.p.d.v. teoretic si probabil si practic este cu totul exclusa posibilitatea de a se putea forma o sarcina. Ca informare pe care ar fi bine sa o aveti in vedere si tu dar mai ales prietena ta este aceea ca cele 5-6 zile apartinatoare de perioada fertila a ciclului menstrual se numara fata de PRIMA zi a ultimei menstruatii avute, fiindca ciclul menstrual incepe odata cu ziua de incepere a sangerarii menstruale, si NU dupa ziua de terminare a menstruatiei.
Posibilitatea de formare a sarcinii depinde de capacitatea ta de a-ti controla ejacularea, cat si de corecta stabilire a PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| vampyremisa a răspuns:

Foarte mici. mergi la un farmacist si intreaba de pastila de a doua zi, si vezi ce iti spune.