| baiat221 a întrebat:

Am facut sex cu prezervativ cu prietena mea, dar pe la jumatate l-am scos si am continuat asa fara. Exista riscul ca ea sa fi ramas insarcinata? Mai ales ca dupa ce ea a plecat am observat in prezervativul scos o picatura ce semana a sperma.

Răspuns Câştigător
| Ayna a răspuns:

Daca inca nu a trecut 72 de ore de la actul sexual, sunt pastile care o sa o protejeze de sarcina!
Daca tu nu ai ajeculat in ea(din cite stiu, simti acest lucru) sunt putine sanse sa ramina insarcinata.
Dar totusi daca nu esti sigur, ti-am spus ce pastila cauti in farmacie.
Si pe viitor, daca sunteti ambii curati, adica fara riscuri ca unul e bolnav; nu incepeti actul cu prezervativul, dar finisati-l! Adica, intretii actul, pina cind simti ca degraba o sa ejaculeti, numai ai grija sa nu te scapeti.Si cind deacum momentul nu e prea departe, pui prezervativul si deacum continui pina simti orgazmul.Si placerea e mai mare asa, dar si sansele de sarcina sunt minime(practic nule.doar prezervativul sa fie pus corect!)
Succese!

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Este foarte posibil să fi rămas însărcinată din cauza lichidului seminal.
Niciodată să nu mai faci prostia asta!
O zi bună!

pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Risc exista si creste daca aceasta era in perioada fertila!

| Ayna a răspuns:

Apropo...pastila nu trebuie luata decit o data pe an.Asa ca nu va bazati pe aceasta. Aveti grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nebunule, cu cine ai facut sex, cu prezervativul sau cu pretena ta? laughing normal ca e posibil sa ramana gravida deoarece lichidul seminal umbla ca nebunu

| bogorodeamarian a răspuns:

DA.Bineinteles ca exista riscul. Sperma este pe tot timpul actului sexual, nu in aceeasi cantitate ca la sfarsit, dar destula cata sa numere cateva milioane de spermatozoizi, si este de ajuns unul sa ajunga la ovare.Deci,exista riscul foarte mare. Tine-o sub supraveghere.(pune-o sa faca test de sarcina cam dupa vreo luna)

| Maitreiy_5018 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu ea, sa ii zici de acea "picatura"...asa o poti face atenta si pe ea. Nu stiu daca este sau nu insarcinata, asta ramane de vazut. De ex aceeasi chestie pe care ai facut-o tu a facut-o si prietenul meu si nu am patit nimic. Tu trebuie sa stii mai bine ceea ce ai facut, trebuie sa stii cand a te oprestiwinking

| baiat221 explică:

Multumesc mult de raspunsuri. Intre timp am vorbit cu ea si am discutat. A zis ca va lua acea pastila de a doua zi. Mentionez ca nu mi-am dat drumu in ea. Dar m-am speriat cand am vazut acea picatura din prezervativ pe care eu nu am simtit-o in timpul actului sexual.