| Gabriel_4287 a întrebat:

o intrebare delicata, noaptea trecuta am facut sex cu prietena mea si dupa ce am terminat am observat ca i-a curs putin un lichid ce semana leit cu sperma din prezervativ, insa am verificat prezervativul si era intact, l-am scos cum trebuie. Ce poate fi acel lichid atunci? Nu era transparent, era exact cum arata sperma. Ea are o inefectie minora cu candida, din ce am gasit pe net ar putea sa fie din cauza asta? Vreau raspunsuri serioase. Fata nu ia pastile.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Responsabila intrebare si plina de grija reala pentru sanatatea voastra,foarte frumos!
Faptul ca stii de infectia cu candida ar trebui sa te lamureasca,secretiile vaginale sunt suficient de asemanatoare cu sperma,ca si culoare,consistenta diferind in functie de stadiul bolii.
Dar,posibil sa fi fost si exact inaintea perioadei de menstruatie si consistenta,ca si culoarea secretata se schimba,in functie de organismul fiecarei femei.
Combina cele doua aspecte si probabil ai raspunsul,numai ca este doar o supozitie.
Cred, totusi, ca numai infectia cu candida este de vina, un raspuns corect poate sa dea numai un medic specialist, in urma unui consult!

3 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Nu sunt doctor sa-ti dau un raspuns exact, dar cred ca nu trebuie sa va speriati. Ea a avut orgasm? Daca da, nu ar trebui sa te mire mire ca a avut o secretie.
P.S.: ma bucur ca mai exista si oameni cu capul pe umeri, care nu mizeaza pe legendele sexului neprotejat.

| MiruD a răspuns:

Daca are candida, s-ar putea ca acel lichid sa fie de la ea, si nu de la tine.
Si daca ai facut-o cu prezervativ, sansele de sarcina sunt tot mai mici sau chiar deloc.
Sa faca un tratament cu canesten gyn, ca sa scape de candida.
Stati linistiti!

| Gabriel_4287 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, as fi ales toate drept raspunsuri castigatoare, insa din pacate sistemul nu-mi permite.