| alexalex119 a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea cu o saptamana inainte de a avea ovulatia. E posibil sa fi "ratat"putin. As vrea sa stiu daca e posibil sa fi ramas insarcinata. Peste 2-3 zile ar trebui sa i vina menstruatia. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Perioada de Ovulatie sau mai Bine zis cea Fertila apare in a 14-15 Zi dintr-un Ciclu Menstrual Regulat.Cu toate astea este Indicat ca dupa a 11 Zi din Perioada Menstruatiei si pana in a 18 Zi sa nu mai aiba loc contact neprotejat.Chiar daca ai facut cu O Saptamana inainte Iubita ta deja era in Perioada Fertila.Atletii rezista pana la 3 Zile in Interioru Vaginului si chiar daca nu au ce sa fecundeze este posibil ca dupa 3 Zile Ovulu sa dea peste ei. Daca nu ii vine Menstruatia in decurs de 7 Zile de la Ziua cand trebuia sa apara ar fi cazul sa faca un Test de Sarcina.Totusi sa luam in considerare si posibilitatea unor dereglari de asa natura incat sa perturbe aparitia Menstruatiei la Timp.O raceala sau o Perioada mai stresanta pentru ea.Pe Viitor fa-o Protejat.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sansele sunt 50-50%

| Alcyon a răspuns:

Metodele astea naturale, nu sunt bune decat pentru cuplurile care doresc doar sa amane momentul conceperii unui copil, dar daca e sa fie, totul ok. Daca ar fi fost asa eficiente, iti dai seama ca nu s-ar mai fi inventat prezervativul.

Răspuns utilizator avertizat