| Vlad282uwj a întrebat:

Am făcut sex cu prietena mea și nu mi s-a rupt "ața", am folosit prezervativ, oare asta e de vina?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. In mod normal 8 din 10 barbati care au fost activi sexual toata viata lor, mor cu frenul intact sau putin alungit. Frenul se poate rupe doar daca din nastere este prea scurt fiind de fapt un fren anemic, congenital si daca nu se realizeaza prelungireasa la dimensiunea normala printr-o operatie foarte simple atunci din cauza intinderilor repetate si excesive cedeaza la un moment dat. De obicei frenul li se rupe celor care practica frecvent/curent sexul anal si bruscheaza partenerul prin penetrari brutale, violente. Poti fi linistit ca ti-ai pierdut virginitatea chiar daca frenul a ramas intact. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu e nimeni de vină; așa și trebuie - să nu se rupă. Decât în caz de accident.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nici o problema ca nu ti s-a rupt ata in urma unui act sexual. Odata si odata se va rupe ea.