| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Acum cateva zile am povestit intamplarea mea mai putin placuta cum in timpul actului sexual cand am vrut sa scot penisul mi-a alunecat prezervativul. Nu am ejaculat in el sau ceva de genul. Tot ce a s-a intamplat a fost ca mi-a alunecat si a ramas putin in vagin. Nu era spart sau rupt acel prezervativ.
PROBLEMA este ca iubitei mele i-a venit menstruatia mult mai devreme, cu o saptamana si putin sa zic asa (ei ii vine cam la 30 si ceva de zile de vreo 2-3 luni, pana acum putin timp avea menstruatina neregulata din cauza unui tratament ce il lua) Este vreo sansa sa fi ramas? Eu consider ca e imposibil pentru ca nu am ejaculat in ea sau si nici lichidul seminal nu avea cum sa fi ajuns in ea. Avem 16 ani, daca ajuta cu ceva.

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Nu, daca i-a venit nu a ramas.

Este o dereglare, daca continua dereglarea respectiva sa consulte un medic ginecolog.

Stai calma, sarcina este impoisibila.

| mihionuț a răspuns (pentru Pool77):

Am mai vorbit cu ea acum si de fapt a fost doar o sangerare, nu i-a venit, ea asa a crezut prima data. imi cer scuze de neintelegere. In cazul acesta ar trebui sa imi fac griji? Ea a zis ca nu este prima data, i s-a intamplat si mai demult. Intreb deoarece sunt panicat in privinta asta

14 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poate sa fie gravidă.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu se pune problema de sarcina in cazul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Are o dereglare hormonala.Nu iti face griji.Si sa o faceti mereu cu prezervativ chiar dacă la amandoi este primul partener.Se iau multe boli.Succes!

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu va ramane insarcinata e cam imposibil. Dar ea are o problema hormonala, din cate ai spus a avut cateva sangerari vaginale, du-te cu ea la medicul ginecolog, e posibil sa aiba o anemie datorita deficientei de fier.

| mihionuț a răspuns (pentru Andersen2k18):

La asta m-am gandit si eu, ca nu are cum sa fie insarcinata. Am aflat ca ce i-a venit ei nu este menstruatie ci de fapt o sangerare. A spus ca nu e prima data cand i se intampla asa, i s-a intamplat si mai demult de mai multe ori cica. Sa imi fac griji?

| Pool77 a răspuns (pentru mihionuț):

Ai ejaculat in ea? Daca da, poti sa-ti faci grij, daca nu stai calm.
O fac neprotejat cu pretena de juma' de an, in fiecare luna totul merge asa cum trebuie.
Te-ai mai terminat inainte sa faceti sex?
Ma refer cu 2-3 ore inainte de act.

| mihionuț a răspuns (pentru Pool77):

Nu,nu am ejaculat in ea, am avut prezervativ. Primul prezervativ care a alunecat nu am ejaculat in el, oricum, l-am verificat dupa si nu avea vreo gaura in el. Si nu, nu imi amintesc sa fi facut ceva inainte de actul sexual, mi se pare ca doar cu 2 zile in urma. Tin sa spun ca pe tot parcursul partidei am folosit numai prezervative, primul a alunecat iar apoi l-am pus pe al doilea si am continuat si nici acela nu a fost spart sau ceva de genul

| Pool77 a răspuns (pentru mihionuț):

Stai ma calm atunci, traieste-ti viata, lasa paranoia de-oparte.
Ca asta faci, esti paranoic.

| mihionuț a răspuns (pentru Pool77):

Mersi foarte mult de sfaturi! Chiar m-am mai linistit putin. Paranoic sunt in general din fire, m-am gandit ca poate fi doar in capul meu asta laughing O sa stau oricum cu gandul la asta pana in momentul cand ii vine menstruatia, atunci voi fi eu impacat cu gandul ca nu s-a intamplat nimic laughing iti multumesc inca odata pentru ca m-ai ajutat

| Pool77 a răspuns (pentru mihionuț):

Daca stateam eu asa mai bine nu mi-o trageam laughing

Gandeste-te ca nu are ce sa se intample, mai ales si cu prezervativ.
Eu o fac fara, de erai in locul meu pana acum erai in psihiatrie.

| mihionuț a răspuns (pentru Pool77):

Bine spus laughing o sa stau calm de acum. Mersi inca odata!

| Andersen2k18 a răspuns (pentru Pool77):

Inseamna ca daca o faci neprotejat cu prietena laughing ai analizele facute la zi laughing

| Pool77 a răspuns (pentru Andersen2k18):

Normal, primele partide cu prezervativul fara oral.
I-am explicat cum sta treaba, iar a doua zi ne-am prezentat amandoi la analize.