| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut sex cu prietena mea si a fost prima oara pentru ea si nu a intrat si am încercat cu prezervativ, mi-am dat drumul în el si apoi l-am scos. A doua zi dimineața am mai încercat o data fara prezervativ. Nu am bagat-o toată si nici nu eram pe cale sa ejaculez cand ne-am oprit. Dar exista vreo sansa sa fi avut lichid preejaculator? Menționez ca si pentru mine a fost prima data

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar fii intrat si inca usor, daca ti-ai fii dat silinta sa pregatesti fata inainte de sex, facandu-i un preludiu bun.
Da, sunt sanse sa ramana gravida daca este in perioaada fertila, deoarece aveai sperma pe teava, de la ejacularea naterioara, care s-a scurs imediat cum ai reintrodus penisul in vagin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca au trecut mai mult de 4-5 ore intre cele 2 tentative de dezvirginare atat posibilitatea cat si probabilitatea sa mai existe urme/resturi de sperma in uretra sunt extrem de mici, practic 0 (zero). Iar in cazul in care se poate presupune ca ai urinat macar si doar o singura data, se poate afirma ca din uretra penisului tau a fost eliminata in mod cert, garantat chiar si ultimul posibil spermatozoid. Glandele bulbouretrale incep sa produca lichidul preejaculator incepand cu momentul in care penisul intra in erectie si in consecinta cel mai probabil a existat lichidul insa acesta asa cum este produs NU are in continut spermatozoizi

| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa primul act sexual ai urinat si te-ai spalat cu apa si sapun, sansele ca prietena ta sa ramana gravida dupa al doilea act sexual facut dimineata sun nule.

| Virginelus a răspuns (pentru Emilian65):

Am fost dimineața la baie, si dupa a fost a doua oara când ne am trezit, se pune, nu?

Răspuns utilizator avertizat