| queneen a întrebat:

Acum 3-4 saptamani eram pe stop si am facut sex cu prietenul meu, cu prezervativ. Acesta si-a dat drumul in prezervativ dupa ce l-a scos din mine. Dupa am mai facut sex de cateva ori iar serile trecute si-a dat drumul in palma mea dar a zis sa iau acele pastile de a doua zi fiindca a zis ca poate a curs in mine acel lichid preejaculator sau cum se numeste. Eu lucrez in fiecare zi, de dimineata pana seara si uneori mi se face rau de la caldura fiindca stau lipita de cuptoare. Aseara si putin de dimineata am avut dureri de burta dar nici urma de sange de la ciclu. Tin sa mentionez ca mie imi mai intarzie ciclul sau imi vine mai devreme, ce sa fac? Mi-e foarte frica sa nu raman gravida iar daca raman a zis ca plateste el avortul. Am vazut ca exista avort medicamentos, in ce consta acesta? Mi-e frica sa fac testul asa ca voi astepta pana la inceputul lui august pana imi vine iar daca nu, o sa fac acel test

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi inutil si va arata incorect.

Folositi prezervativul la TOATE partidele sexuale, ca sa te protejezi, ca avorturile te pot lasa infertila pe viata, sau te pot omori. Nu mai sta ca prostuta la sex, fara prezervativ, mai ales ca tu ai ciclul de tip NEREGULAT.

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Pastila contraceptiva (de urgenta/de a 2-a zi) se foloseste numai in cazul in care formarea sarcinii este certa/sigura si din acest motiv doar pastila contraceptiva poate impiedica si evitata aparitia sarcinii. Pastila contraceptiva trebuie sa fie administrata cat mai repede posibil 1-2 zile, sau in termenul de maxim 4-5 zile daca este folosita pastila avortiv-contraceptiva ellaOne.
2.) Lichidul preejaculator asa cum este produs de cele 2 glande Cowper, NU are spermatozoizi in continutul sau. Citeste :
https://www.tpu.ro/......eregulata/
3.) Fiidca ciclul tau menstrual are caracteristica de a fi mereu NEREGULAT, nu se poate stabili data la care va porni urmatoarea sangerare menstrual. In concluzie este cu totul imposibil sa se poata stabili din ce motiv apare asa zisa ''intarziere'' si in acest caz se fac teste de sarcina, insa rezultatul obtinut este valabil doar pentru zilele care sunt situate cu peste 21 de zile in urma. Din acest motiv se repeta din 3 in 3 zile pana in ziua in care porneste menstruatia, sau 2 teste consecutive au rezultatul POZITIV.
4.) Avortul medicamentos se realizeaza prin simpla administrare a 2 medicamente specifice intr-un interval de circa : de la 4 pana la 8 ore. Efectuarea avortul medicamentos devine posibil numai dupa ce sarcina a implinit varsta de 5 saptamani, astfel ca din aceasta privinta ai timp suficient atat pentru a stabili daca esti insarcinata cat si pentru a te hotara in privinta a ceea ce doresti sa faci pana la urma. Multa sanatate!
https://www.romedic.ro/......ol-0P11028

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Testul. Dar nu ești.

| Eireann a răspuns:

Pastila de a2a zi nu e tic tac sa o iei cand vrei tu. Si nici avortul medicamentos nu e tablet care o iei dimineata si seara nu mai esti gravida.

| CristianaMaria a răspuns:

Stii,asta este un egoism imens din partea lui si clar nu te iubeste deloc din moment ce face asa ceva.Adica te expune pe tine la dezechilibre hormonale de la pastilele alea care sunt niste bombe in ogranism si avort, avort care te poate lasa cu sechele, inclusiv cu infertilitate in anumite cazuri pentru ce? pentru 3 secunde de placere? Nu il cunosc pe iubitul tau dar mi se pare foarte egoist si mi-a facut o impresia mega proasta.Eu am avut doua relatii pana acum dar ambii mi au respectat toate dorintele si au ejaculat afara si s-au gandit la mine, nici cu pastile nu au fost de acord sa iau doar daca imi doream eu, in nici un caz pentru ei.Si cu actualul tot asa procedam, prezervativ, ejaculat afara si aia e.Nu isi bate joc de corpul si de sanatatea mea.Te schinguiesti si pe tine cu avorturi si omori si copilul ala asa, fara sens efectiv.

| Ionutsss95 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Asta i-am spus și eu, cum adică sa am o prietena și să îmi dau drumul în ea și alte chestii, și pe urma sa o pun sa ia pastile și toate prostiile, iar pe urma lasă că în caaz ca ramai gravidă plătesc eu avortul, clar nu o iubește și doar își bate joc, nu e de joaca cu avorturile, am niște cunoștințe au făcut 2 avorturi când erau la începutul relației iar acum se duc pe la București la tratamente, își doresc copil și nu mai pot face, părerea mea este sa îl lași cât mai rapid pe virginelul asta, menționez e doar părerea mea, gândește te bine ce facincu viața ta

| CristianaMaria a răspuns (pentru Ionutsss95):

Bataie de joc si ea saraca nu vede si nu isi da seama pentru ca e orbita, il place prea mult. femeile cand se indragostesc isi pierd ratiunea si demnitatea, efectiv nu isi mai dau seama.pai sa imi fi zis mie iubitul meu asa ceva ca ii si dadeam una si il dadeam naibii de tot.trebuie sa invete si femeile ca nu sunt carpe si nu mai e vremea cand barbatii isi bat joc de ele si fac ce vor din femei.

| Singleone17 a răspuns:

Eu zic ca si mai bine ar fi sa te împuști tu, mai scăpăm si noi de proștiwinking

| geeeorgiannaaa a răspuns:

De ce sunt curva? Ca am făcut sex cu iubitul meu? Daca o fata face sex cu iubitul ei înseamnă ca e curva?

| Ionutsss95 a răspuns:

Părerea mea este sa nu mai faci dragoste cu toți care debea la tine au văzut păsărică, faceți protejat, de ce sa te chinui cu avorturi și altele? Cum vine asta hai sa ne jucam sa mi dau drumul în tine și altele ca plătesc eu avortul, omorâți un copil nevinovat prin asta...