| mihaigeo999 a întrebat:

Salut, azi am facut cu prietena mea pentru prima data fara prezervativ, nu stiu daca am dezvirginat-o, a fost doar o incercare. A spus ca o doare iar eu m-am oprit. Nu i-am bagat penisul mai deloc, dar era un lichid acolo. Nu stiu cum sa explic. E vreo sansa sa ramana gravida sau?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ca introducere te anunt ca este indicat ca intotdeauna sexul de dezvirginare sa se intretina numai cu prezervativul montat pe penis fiindca procedand asa se va evita o posibila si probabila sarcina si de asemenea durerea resimtita de fata/femeie se reduce la 1/3 sau chiar 1/4 fata de durerea resimtita in cazul in care nu este folosit prezervativul. De asemenea din moment ce ai stiut ca vei avea ocazia sa faci sex cu prietena ta, ar fi trebuit sa te interesezi in ce conditii se poate forma o sarcina si nu ai mai fi intrebat nici de acel lichid care probabil ca era secretia vaginala normala prin intermediul caruia se lubrifiaza vaginul. De asemenea ai fi stiut ca o sarcina se poate forma numai in cazul in care sexul este intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual si ai fi evitat sa intretii sexul de dezvirginare in perioada zilelor respective. Roaga-te ca prietena ta sa nu fie in acest moment in perioada fertila a actualului ciclului menstrual. Daca vei incerca din nou, te sfatuiesc sa nu-ti bati joc de prietena ta si din acest motiv sa folosesti prezervativul pentru a reduce foarte mult durerea resimtita in timpul dezvirginarii si a reusi/efectua o dezvirginare cu succes. Multa sanatate!

| mihaigeo999 explică (pentru corbulalbrosu):

Prietena mea e in perioada cu șansa redusă de sarcina, cu 4 zile înaintea menstruatiei, iar la început am folosit dar apoi am decis amandoi sa îl dam jos...

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca are sanse sa ramana insarcinata, chiar daca ai introdus penisul 1 cm, daca ea era in perioada fertila si daca penisul avea ramasite de sperma pe tractul urinar, de la o partida de sex anterioara sau de la o masturbare anterioara.
Nu am inteles de ce faceti sex neprotejat?
Te musca prezervativul, de doare, sau ce? Ori este prea scump si nu-ti permiti?
Prezervativul este singura metoda care va acopera integral si va protejeaza, de ce nu-l folosii? Ce motive poti sa ai?

| kandaraki a răspuns (pentru Violleta2022):

Prezervativul nu asigura 100% protectie.
iar sexul fara prezervativ e mai placut si mai confortabil decat un elastic inauntru care se misca mereu.
Baiatul doar a inceput actul sexual si a observat un lichid al femeii care il au toate femeile cand se excita, nu e nimic strasnic. Nu e gravida, fara grija!

| Violleta2022 a răspuns (pentru kandaraki):

@ Kandaeaki
Asta este doar in capusorul vostru, ca sexul fara prezervativ este mai placut! Lipsa experintei si capacitatea de a pricepe ca sexul fara protectie, este un risc enorm in viata sexuala, te face sa vorbesti.
Eu stiu ca te doare taman in pix daca fata aia ramane gravida sau nu, sau daca luati si apoi transmiteti boli cu transmitere sexuala.
Lipsa educatiei sexuale isi spune cuvantul si pana nu te loveste pe tine vreo boala, nu iti vine sa crezi ca amaratul ala de balon, te poate proteja.
Cand copii ca tine vin si dau sfaturi aici, este clar ca nu vorbesc din experinta ci doar din lipsa de educatie!

Cu 4 luni in urma puneai aceeasi intrenare si tu "...am facut sex cu iubita si mi-am dat drumul in ea.....sunt sanse sa ramana gravida?"
uite aici:
https://www.tpu.ro/utilizator/aadbky/intrebari/

Deci, fii intelegator si nu da sfaturi, cand nu ai habar!
Asteapta sa mai cresti, sa mai capeti experinta si ....nu uita sa folosesti balonul ala la sex, ca-i mai santos cu el, in plus, daca este masura corecta, este ca a doua piele pe penis, fara sa-l simti si fara sa te stresezi.

| sweetangels a răspuns (pentru Violleta2022):

DonnaAlba, nu te chinui sa-i explici la putoiul asta ca poate incepe sa te injure cum a facut-o cu mine, in timp ce dadeam acest sfat la alta persoana! Stii vorba aia, fiecare pasare pe limba ei piere, sau "pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti"!

| mihai69 a răspuns:

Poate n-ai deflorat-o, că de dezvirginat, ai reuşit fix când i-ai pus penisul pe labii.
Dacă nu ai ejaculat acolo şi mai ales dacă nu era în perioada fertilă = zero şanse de sarcină.