| Utilizator244 a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu neprotejat cu 1 zi inainte de a-mi veni ciclul, (vine mereu la timp) nu a terminat in mine, ne-am oprit cu aprox 20 de minute inainte de final.
Ciclul deja mi-a venit, sunt sanse sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Bobbi1234 a răspuns:

Sigur nu. Nu-ti face griji.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?

| MagureanuOlecoOvidiu a răspuns (pentru Violleta2022):

laughing))))))) Buna intrebarea...

| dullcat a răspuns:

,, Menstruatia inseamna o sangerare vaginala normala care apare lunar, semn ca organismul femeii este pregatit sa sustina o sarcina. Daca nu apare o sarcina, in timpul mentruatiei se elimina mucoasa uterina. Sangele menstrual eliminat lunar este partial sange si partial tesut din interiorul uterului. Acest proces dureaza, de obicei, intre 3 si 7 zile.'' -https://www.reginamaria.ro/......le-cunosti

Asigura-te ca este menstruatia si nu doar o alta sangerare pe care o poti confunda cu aceasta.

| dullcat a răspuns:

Inca ceva. Chiar daca de data aceasta ati avut noroc, pe viitor e riscant sa apelati la metoda retragerii, care nu este eficienta.

De citit :

https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

,,Metoda retragerii aruncă în joc o rată de eșec semnificativă. In termeni matematici, există probabilitatea ca în peste 26% dintre cazurile în care este folosită (1 din 4 contacte sexuale!), să apară o sarcină nedorită. Unul dintre factorii de risc lichidul preejaculator, care poate conține spermatozoizi perfect pregătiți să fecundeze ovulul și care poate fi eliminat încă din momentul în care bărbatul are erecție. Așadar, chiar dacă multe femei spun că partenerul se controlează foarte bine și ejaculează în exteriorul vaginului, aceasta nu este o condiție suficientă pentru a preveni apariția sarcinii. În plus, există situații în care bărbatul nu poate controla perfect momentul ejaculării. Dacă punem la socoteală și stresul cauzat de îndoieli și tragem linie, avem, fără îndoială suficiente dezavantaje ale folosirii acestui tip de protectie.'' - https://www.planificaneprevazutul.ro/metoda-retragerii/

https://doareu.com/metoda-retragerii-un-risc-prea-mare/

https://www.planificaneprevazutul.ro/metoda-retragerii/

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Teoretic nu

| Stonehard a răspuns:

Nu mai bine folositi pe viitor prezervativul? Si pe urma nu mai ai nici o grija.

| MagureanuOlecoOvidiu a răspuns:

Te citez: "Am facut sex cu prietenul meu neprotejat", si am doua intrebari:
1 - Prietenul meu (neprotejat) adica fara "caciulita";
2 - Prietenul neprotejat (de mama, tata, gasca de prieteni, etc.)?
Depinde de semnele de punctuatie...