| greencandle a întrebat:

Am facut sex fara prezervativ, iar a 2a zi mi-a venit menstruatia(pentru ca asa trebuia). totusi, imi e frica de o sarcina.Inainte sa facem fara prezervativ, am facut cu PV si el a avut deja orgasm.intrebarea e daca ar fi posibil sa raman. avand in vedere ca nu a ejaculat a2a oara sau ceva.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din pacate riscul exista, fiindca lichidul preejaculator contine arhisuficienti spermatozoizi care pot fertiliza ovulul!

http://www.mayoclinic.com/health/birth-control/AN00197

Du-te la control urgent, si nu mai fa fara prezervativ!

| fabiola a răspuns:

Daca ciclul tau este regulat, cu o zi inainte nu ai cum sa ramai gravida!

| Pacala a răspuns:

Greencandle: testul de sarcina se face dupa 21 de zile, nu dupa 7 happy

| Christina a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina si mergi repede la ginecolog! :*

| diana_3934 a răspuns:

Posibilitatea de a ramane este de 99, 9% dar vezi tu.tot mai ramane acel 0, 01%. cel mai bine pentru siguranta ta fa-ti un test de sarcina si va spulbera orice indoiala.

| greencandle explică:

Dar testul de sarcina se face abia dupa 7 zile, din cate stiu eu si... offcrying atunci ar fi prea tarziu sa mai fac ceva.