| Alleexxia a întrebat:

Am facut sex iar cand a scos penisul prezervativul a ramas in mine,dar l am scos, e posibila o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar putea exista o probabilitate de sarcina dar una foarte mica, si numai in cazul in care esti/erai in perioada fertila. In cazul in care inelul ingrosat de la capatul deschis al prezervativului a ramas in exteriorul vaginului probabilitatea de a se scurge in exterior sperma din el si sa ajunga in vagin este extrem de mica. in concluzie teoretic nu prea exista posibilitatea de a se ajunge sa se formeze o sarcina. Multa sanatate.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ai fost in perioada fertila si din prezervativ s-a scurs sperma la tine in vagin cu siguranta ca ai ramas gravida.

| XKarinaX a răspuns:

Da, exista sanse sa ramai gravida. Dar daca s-a intamplat acum mai putin de 3 zile ai sanse sa scapi de sarcina. Du-te la farmacie, i-a o seringa si cauta un furtun care sa ce potriveasca la seringa, astfel vei obtine un fel de pompa vaginala. Pune intr-o cana apa calda cu otet, aseaza-te intr-un lighean si baga furtunul, (conectat la seringa care o umpli cu apa cu ote) in vagin si pompeaza de cateva ori. Fa acelasi lucru si cu Helas iar ca sa fii 100% sigura, baga-ti dupa asta o pastia de aspirina in vagin. Astfel sperma se va dizolva si gata.

| Alleexxia explică:

Pupila de a2-a zi se poate lua a3 a zi de la contactul sexual?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alleexxia):

Bineinteles ca pastila de a 2-a zi se poate administra si in a 3-a zi dupa sex insa eficienta ei va fi extrem de mica de cel mult 55-60%. Deci probabilitatea de a mai fi folositoare este foarte mica dar daunele provocate organismului sunt certe si foarte mari. In nici un caz nu este indicata folosirea pastilei in cazul tau.

| Elianna a răspuns (pentru Alleexxia):

Pupila? Pupila nu se ia niciodata.

| Alleexxia explică:

Deci nu are rost sa iau acea pastila? Tin sa mentionez ca inelul ingrosat de la capatul deschis al prezervativului era in exteriorul vaginului.