| unaboona a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu iubitul meu si si-a dat drumul in mine eram in ultima zi de ciclu deci mi-a venit vinerea trecuta am facut-o cu el marti seara credeam ca sunt in ultima zi dar iar mi-a venit hemoragia cand am facut-o cu el. dupa aia miercuri nu mai aveam aproape deloc menstruatie...eu i-am zis sa n-o lase in mine dar el tot " ca stai linistita ca nu se intampla nimic ca la ciclu nu poti ramane gravida". nu stiu voi ce credeti? acum trebuie sa stau cu morcovu in cur macar 2 saptamana pana fac test de sarcina... app am ciclu destul de neregulat adica imi intarzie 2 sau 3 zile si nu el mi-a spus sa o fac cu el asa pe rosu ca i-o am vrut sa fac el n-ar fi vrut s-o faca.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Hai sa vedem ce ne spune lectia de anatomie.
Cand esti la ciclu,hemoragia pe care o ai este cauzata de eliminarea ovulului din ciclul care tocmai s-a incheiat, ovul nefecundat.
In acelasi timp cu eliminarea vechiului ovul, apare un nou ovul si un nou ciclu tocmai incepe.Acest nou ovul,in a cincea zi de viata a lui,in care erai tu,este imposibil sa fie fecundat,e imatur,e insuficient dezvoltat si chiar daca ii dau tarcoale spermatozoizii(care au viata si ei destule ore),nu pot da nastere nici unui embrion.
Am scris toata povestea asta ca sa intelegi ca insarcinata nu esti,lasa morcovul in pace si, daca tii neaparat, testul poti sa-l faci la 21 de zile din acea marti fatidica, nu la 2 saptamani.
Deci,nu erai in perioada fertila, nu ai motiv sa fii nelinistita, doar daca nu esti afurisit de ghinionista!

| answer a răspuns:

:O...tu nu te informezi! Cum sa nu poti ramane? il lasi pe fraierul ala sa face ce vrea cu corpul tau? :O Daca ti se oprise si apoi ti-a venit iar, este foarte posibil sa nu fii eliminat ovulul dupa prima hemoragie (sa-i spunem asa); chestia asta se intampla des din cauza unei raceli "jos"; Deci in conditiile astea, doar printr-un noroc sa scapi de sarcina! Si daca vei scapa, nu il lasa pe badaranul ala sa mai faca ceea ce a facut fara acordul tau! Cand un baiat nu asculta de dorinta unei fete, asta este lipsa mare de respect! Doamneee si mai ai si ciclu neregulat; cu atat mai rau! Nu stiu ce sa iti mai zic; iti zic doar ca stiu un caz la fel ca al tau si crede-ma, baiatul a zis ca nici nu a ejaculat inauntru; Acum iti doresc sa nu ai ghinion! Si pe viitor sa te protejezi si sa nu uiti ca tu ai dreptul sa hotarasti pentru tine, nu iubitul tau, mai ales in ceea ce priveste sexul neprotejat! Raspunsul lu greece12 este foarte corect, doar ca nu a luat in considerare posibilitatea unei raceli sau faptul ca ai ciclu neregulat; aceste doua cazuri schimba radical problema!
Inca odata, sper sa nu ai ghinion!

| Kylexy a răspuns:

Poti fi si insarcinata, dupa 14 zile de la contactul sexual cu pricina, fa un test de sarcina.

| nIMic_3176 a răspuns:

Probabil nu esti insarcinata laughing Dar poti incerca sa stai cu un morcov in fund 2 saptamani, sa fii precauta.

| Seby_3265 a răspuns:

Un singur sfat, da'i liber, e un prieten de tot rahatu ala care il ai tu acolo, se vede ca nu il intereseaza de soarta ta, sigur daca ramai gravida, o sa iti dea el liber. Oricum bafta, la a nu ramane gravidalaughing.

| pisoiul007 a răspuns:

OMG! pe rosu ai cele mai mari sanse sa ramai gravida...deci felicitari sa ma chemi la botez! pe bune acum nu ti-a zic si tie o bunica; maicata; o prietena cineva?

| Bozghy_COstiuc_1996 a răspuns:

Eu fac asta cu iubita mea de 6 luni, cand e pe ciclu, imi face placerea de a-mi da drumul in ea, deci daca chiar hemoragia a inceput din nou si era inca activa in dimpul actului sexual si dureaza 2 zile pana ovulul sa devina matur incat spermatozoidul sa zicem(cel mai norocos)sa poata da nastere unui embrion! Stai linistita, spermatozoizii traiesc doar jumatate de ora! Sper ca te-am ajutat!