| otypa a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietenul meu in data de 03luna asta, iar in data de de 25 trebuia sa-mi vina ciclul menstrual.in data de 20mi-am facut un test din urina de dimineata si mi-a iesit negativ. mi-am mai facut inca unul ieri si tot negativ a iesit. apoi cam pe la ora 12:00 mi-a venit ciclul. ce sa inteleg? sunt sau nu sunt insarcinata? este normal sa-ti intarzie 3 zile? aha si inca ceva prietenul meu mi-a spus ca el nu poate sa faca copii. ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insarcinata nu ai cum sa fii deoarece ti-ai facut doua teste de sarcina in zile diferite si ti-au iesit negativ. Faptul ca ti-ai intarziat ciclu menstrual tine de organismul tau. Daca e adevarat ce ti-a spus prietenul tau atunci puteti faceti sex neprotejat cat doriti, din partea lui nu vei avea o surpriza in legatura cu conceperea unui copil. Poate vreo boala, infectie ceva.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata si e normal din cand in cand sa-ti intarzie ciclul.

| elena a răspuns:

Draga mea, Annicka...nu te supara, pe 3 martie erai in perioada infertila... daca vrei sa-ti dau un calendar, cat se poate de simple, de respectat... da-mi un mesaj... te astept cu drag...

assiris
| assiris a răspuns:

Trebuie ca prietenul tau sa faca o spermograma pentru a vedea ce fel de azoospermie are. Daca nu este severa, e posibil ca un ratacit acolo sa prinda un ovul si sa-i faca felul. Mai mult, azoospermia aceasta se poate agrava si atunci cind totusi veti dori un copil s-ar putea sa nu aveti placerea asta si sa regretati. Mergeti la medic de pe acum, poate mai puteti remedia ceva, nu lasati sa treaca timpul. Nu va bucurati acum ca puteti face sex pina va vine rau caci mai tirziu veti constata ca bucuria de acum se va transforma in neplacere.

| mami a răspuns:

daca prietenul tau nu poate face copii de ce esti asa de stresata?
l-ai intrebat si cauza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modificarile care le sufera corpul tau - chiar si de scurta durata - in timpul orgasmului, pot avea ca repercusiune si aceasta intarziere menstruala. Nu ai de ce sa iti facu griji pentru ca ai doua dovezi clare ca nu esti insarcinata: 1. testele de sarcina si 2. venirea menstruatiei pana la urma. Dar fi sigura ca ceea ce a spus prietenul tau este adevarat, sa nu fie doar o afirmatie care sa te "linisteasca" pe tine ca nu poti fi insarcinata numai ca sa accepti neprotejat de cate ori vrea el. Stai linistita, totul o sa se rezolve; Te-am pupat.

Daca mai aeti probleme similare ma puteti contacta pe id "one_by_night"

| ion_9149 a răspuns:

Stai linistita nu esti gravida