| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietenul meu.si nu mi-a venit ciclu de o luna. el zice ca nu a lasat nimic in mine, mi-am luat si un test de sarcina si mi-am facut, dar l'am facut dupa 6 zile dupa ce m-am culcat cu el.deci nu cred ca e valabil.nu stiu parinti si banuiesc ceva si sunt foarte stresata din cauza asta.si daca as fi insarcinata .nu vreau sa fac avort.alta cale nu este?

Răspuns Câştigător
| yami a răspuns:

Wow...sunt sanse sa fii insarcinata! dc nu vrei sa faci avort, ceea ce e de laudat, atunci poti naste copilul si sa-l dai spre adoptie cu toate ca dc il nasti si-l vezi nu cred ca mai ai puterea sa-l lasi din brate... daca te-ai gandit sa faci alte nebunii ca sa scapi de copil, in cazul in care chiar esti insarcinata, eu zic sa-ti scoti asta din cap acum, am o matusa care a incercat asta si a murit dupa o luna...deci, vezi sigur ce e, nu te gandi la asta singura ca vei innebuni, sper sa poti purta discutia asta cu mama ta, cu el, si impreuna sa faceti ce-i mai bine pentru toti! si daca nu esti, poate asta a fost o lectie dura de viata si vei stii de acum cum sa te protejezi: chiar dc nu a ejaculat inauntru, sunt spermatozoizi care mai scapa si galopeaza la intalnirea cu ovulul tau! ...asa ca...si f important: EXISTA PILULA DE URGENTA! dc o luai acum erai linistita... offffsad

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea incearca sa mergi la un control ginecologic si vei vedea daca intr-adevar esti insarcinata sau nu, apoi vb cu prietenul tau si vezi ce zice. Daca rezultatul controlului va esi pozitiv esti insarcinata si totul este ok cu prietenul tau atunci linistita poti vorbi cu mama ta si ai poti explica situatia, sint sigura ca te va intelege, asta bineinteles si de varsta ta depinde, nu cred ca o mama vrea copilului ei raul! Sint sigura ca te va sustine si te va invata ce trebuie sa faci,(sa stii ca un copil aduce multe bucurii si satisfactii intr-o familie); Dar asta cum am mai spus si ma repet depinde de varsta ta.Succes.

| Mo a răspuns:

Mai bine mergi la un ginecolog. El iti va da un raspuns corect!

| littlesunshine a răspuns:

Mergi la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca ti-ai cumparat test de sarcina dupa 6 zile nu iti da un raspuns sigur. un raspuns sigur ti-l poate da un medic ginecolog.
dupa 10-13 zile se face 1 test dar dimineata.ceau.Anamaria.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am numai 15 ani..eu sunt ceea care am scris mai sus...