| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat dar imi este asa de rău orice mănânc! Insa am luat pastila anticoncepțională în primele 72 de ore, cea mai bună si cea mai scumpă! Ajutor! Sfat! De ce imi este rău după mâncare?!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil toxinfectie alimentara ori sarcina.
Pastila de a doua zi are eficacitate de 94-95% in primele ore, dupa care scade dramatic, pana ajunge inutila dupa 48 de ore. Poate ca tu ai luat-o prea tarziu...
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala!

| mihai69 a răspuns:

De la pastila otrăvitoare, desigur.

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Ai mâncat cumva lebăr?