| anonim_4396 a întrebat:

am facut sex cu prietenul meu iar prezervativul s-a rupt. am luat o pastila anticonceptionala in aceea zi, si continui cu ele. as vrea sa stiu daca sunt seanse sa raman insarcinata. multumesc!

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Şanse sînt, pentru că anticoncepţionalele trebuie să le iei cu cîteva ore înainte pentru a ajunge ca la momentul contactului sexual ele să îşi facă efectul.

| blooonda a răspuns (pentru corolav):

Am uitat sa precizez. nu imi venise ciclul, pentru ca auzisem ca trebuiesc luate doar dupa ce imi trece. in schimb, dupa contactul sexual, am tinut dusul pe burta. auzisem ca daca fac asta, va curge tot afara. poate am norocul si nu raman de prima oara cand si-a dat drumul, ma gandesc ca altele se chinuie sa ramana, poate nu e asa usor. multumesc pentru raspuns!

1 răspuns: