| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex pentru prima data aseara(amandoi virgini) si a fost foarte grea toata treaba pentru ca erectia se 'calma' imediat cum incerca sa intre, asadar nici prezervativul nu a putut fi folosit. am incercat fara, a reusit, dar a iesit din mine dupa foarte putin timp, deci nu a ejaculat inauntru. Mentionez ca ejacularea a fost stimulata doar handjob, dupa ceva timp de la prima penetrare, deci nu pot spune ca a fost vreun contact direct cu sperma, si totusi sunt panicata. Exista vreo sansa de a ramane insarcinata?(ciclul mi-a trecut de vreo aproximativ 5 zile) - mai e lichidul acela care iese inainte de ejaculare si care contine spermatozoizi, ala ma panicheaza... Am insistat sa lase prezervativul acolo, dar pur si simplu nu statea, pentru ca erectia trecea imediat. Si, de asemenea, este normal sa se "culce" atat de repede? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In perioada cuprinsa intre prima zi de menstruatie si cea de a 9-a inclusiv in cazul unui ciclu menstrual de 28 de zile probabilitatea teoretica de a ramane insarcinata in primele 4-5 zilele de dupa menstruatie este cuprinsa intre 3-5 % in situatia in care partenerul EJACULEAZA INTENTIONAT in vagin. Deoarece dezvirginarea s-a petrecut in aceasta perioada considerata cu fertilitate foarte scazuta in care orice sarcina ce s-ar putea forma in cadrul acelei marje de 3-5%, este considerata ca fiind cu totul accidentala, dar in cazul vostru nu a existat/intrat in vaginul tau sperma, ceea ce reduce si mai mult probabilitatea spre un posibil 0 % (zero). Despre modul de comportare a penisului iubitului vezi raspunsul lasat lui Emilian 65. Cat despre lichidul preejeculator iti pot spune doar ca acesta NU CONTINE SPERMATOZOIZI, decat in conditii cu totul deosebite in urma unei contaminari.Pentru confirmare si pentru ca sa te convingi chiar tu ce este acest lichid iti las urmatorul material: http://www.clopotel.ro/......html.Multa sanatate.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal sa-i moara atunci cand are prezervativ pe el. Spune-i sa mearga la un medic specialist care sa-i spuna carte este problema de nu sta sculat cand are prezervativ.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Emilian65):

Este de natura psihica si o spun din proprie experienta. Nu exista remediu decat folosirea unei alte metode de protectie, cum ar fi ovulele sau cremele spermigene, sau metodele de contraceptie femenine cum ar fi, anticonceptionalele, steriletul sau cel mai nou si modern mijloc care a aparut si la noi, inelul contraceptiv pe baza de hormoni NUVARING.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Felicitari pentru performantele prietenului!

| soraGrime a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ironie inutila. nu am nevoie de asa ceva, merci.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru soraGrime):

Bine,iti dau si un raspuns serios.nu e normal sa se "culce" asa repede.sufera de ejaculare precoce din cauza faptului ca e prima oara.trebuie sa ai rabdare o luna, doua, trei pana capata experienta.era si speriat. daca, totusi, il iubesti si problema voastra persista consultati un psiholog.
in legatura cu sarcina.nu ai cum sa ramai insarcinata.
Cand mi-am deschis viata sexuala, prima experienta nu a durat decat 30 de secunde, dar a avut rabdare cu mine si m-a stimulat pentru runda a doua si runda a 3-a(partenera). Incearca sa-l exciti cum stii tu mai bine.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Daca prima tura dureaza 30 de secunde a doua dureaza 3 minute, iar a treia toata noaptea

| soraGrime a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Sergiu, iti multumesc, dar explica-mi mai bine, te rog, de ce nu am cum sa raman insarcinata. Sunt panicata aici...

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru soraGrime):

in zilele din jurul menstruatiei si in timpul menstruatiei probabilitatea unei sarcini este scazuta dar in nici un caz nu se poate vorbi de siguranta deplina, de probabilitate zero. Numai in cazul in care unul dintre parteneri sufera de infertilitate nu se poate pune problema unei sarcini.Sansele sunt foarte mici, dar nu inexistente

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru soraGrime):

Nu vreau sa te superi pe mine, dar inainte sa-ti incepi viata sexuala nu te documentezi si tu? eu, ca baiat, am citit cel putin doua sute de articole inainte sa fac asta.

http://www.desprecopii.com/info-id-11749-nm-CALCULATOR-OVULATIE.htm
daca ai un ciclu regulat, calculeaza si vezi care e perioada ta de ovulatie:|, in care esti fertila(adica in care poti ramane insarcinata)

| soraGrime a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc foarte mult. Nu stiu daca pot zice ca m-am calmat, dar macar am citit niste raspunsuri care imi dau speranta ca poate va fi bine. O sa fac un test pentru linistea mea, pentru ca stiu ca in urmatoarele saptamani psihicul meu va fi foarte jos. Si de asemenea vom incerca sa gasim si o rezolvare la problema prietenului, pentru ca nu vreau sa se repete experienta fara protectie, oricat de scurta ar fi. Nu pot accepta asa ceva, pentru ca stiu ca toate consecintele cam eu le-as trage. Inca o data, multumesc mult! Multa sanatate si sa fie bine!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru soraGrime):

Daca dezvirginarea sa petrecut in data de 18 iulie (seara) probabilitatea unei sarcini este extrem de mica dar pentru linistea ta sufleteasca te-as sfatui sa apelezi la testul de detectare a hormonului de sarcina hCG prin analiza de sange care :1- este cea mai precisa peste 98% precizie; 2- este neinterpretabila si nu necesita repetarea testului dupa 4-5 zile; 3- se face la 10 zile dupa sex sau ovulatie (nu 21 de zile ca la cel pe baza de urina), rezultatul se obtine in maxim 24 de ore. Daca consideri ca pe viitor veti avea o activitate sexuala constanta te-as sfatui sa incerci sa folosesti cea mai moderna metoda de contraceptie, INELUL NUVARING care ar rezolva definitiv atat problema partenerului cat si contraceptia. http://www.contraboli.ro/inele-contraceptive-intravaginale-video/ de asemenea si http://www.csid.ro/......-9562262/.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru soraGrime):

In perioada cuprinsa intre prima zi de menstruatie si cea de a 9-a inclusiv in cazul unui ciclu menstrual de 28 de zile probabilitatea teoretica de a ramane insarcinata in primele 4-5 zilele de dupa menstruatie este cuprinsa intre 3-5 % in situatia in care partenerul EJACULEAZA INTENTIONAT in vagin. Deoarece dezvirginarea s-a petrecut in aceasta perioada considerata cu fertilitate foarte scazuta in care orice sarcina ce s-ar putea forma in cadrul acelei marje de 3-5%, este considerata ca fiind cu totul accidentala, dar in cazul vostru nu a existat/intrat in vaginul tau sperma, ceea ce reduce si mai mult probabilitatea spre un posibil 0 % (zero). Despre modul de comportare a penisului iubitului vezi raspunsul lasat lui Emilian 65. Cat despre lichidul preejeculator iti pot spune doar ca acesta NU CONTINE SPERMATOZOIZI, decat in conditii cu totul deosebite in urma unei contaminari.Pentru confirmare si pentru ca sa te convingi chiar tu ce este acest lichid iti las urmatorul material: http://www.clopotel.ro/......html.Multa sanatate.