| Pikolin a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor imediat.
Eu si iubita mea am facut sex acum 3 saptamani si acum 4 zile. Prima data a fost pe ciclu si a doua data cu o saptamana inainte de ciclu, asta inseamna ca trebuie sa ii vina. Totusi ea nu simte nici un simptom ca ar trebui sa ii apara perioada. E de mentionat ca am folosit prezervativ in ambele dati, pe care la sfarsit l-am verificat si nu era spart. Nu am ejaculat in timpul penetrarii, ci doar dupa ce mi-a facut un handjob, acum 3 saptamani. Mai e de mentionat ca a facut infectie urinara dupa ambele dati. Ieri i-a curs sange in cantitati mici, diluat, iar de atunci s-a oprit. E posibil sa fie insarcinata, avand in vedere ca nu am ejaculat in timpul penetrarii, iar prezervativul nu era rupt? Daca s-a atins cu degetul doar la suprafata (fara penetrare) si avea sperma pe degete, se poate intampla ceva? Lichidul roz este un semn al sarcinii sau e de la infectie? Cer ajutor urgent, multumesc.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Chestia cu "imediat" aparent nu s-a putut.

Legat strict de intrebarea ta, nu ar trebui sa fie cazul de sarcina. Daca cele intamplate au fost exact cum ai zis si totul a fost protejat, atunci nu exista sansa de sarcina. Legat de infectia urinara, si asta poate duce la intarziere. Ar trebui sa ii vina, are doar o intarziere. Si daca ar fi totul urgent, ce ati mai putea face voi acum? Daca vreti sa fiti siguri, si nu numai pentru sarcina, dar si pentru sanatate privind acele infectii, puteti merge la un control.
Dar cum am zis, consider ca riscul de sarcina este aproape inexistent.

| Pikolin explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc mult pentru raspunsul rapid si util. Am spus "imediat" pentru ca amandoi suntem stresati, panicati chiar.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Pikolin):

Inteleg.

Multa bafta in continuare si o zi frumoasa la amandoi! ^^