| anonim_4396 a întrebat:

La inceputul lunii noiembrie am facut sex neprotejat cu baiatul cu care eram atunci(aveam 7 luni impreuna). eram in ultima zi d ciclu.ne-am despartzit dupa, la foarte putin timp pentru ca am intalnit p cineva care imi placea mult si nu avea rost sa-mi bat joc d nimeni.acu am cu celalalt baiat aproape 4 luni, dar ink nu am facut-o! faza e ca in luna decembrie mi-a venit ciclul normal, in ianuarie mi-a venit d 2 ori(la inceput si la sfarsit, diferenta d 21 d zile intre, niciodata nu mi-a venit regulat)dar luna asta ink nu.ma dor foarte rau ovarele si am observat ca ma dor si sanii cateodata.s.ar putea sa fiu insarcinata? mi-e nu-mi vn sa cred pentru ca soramia cand a ramas, nu ia mai venit deloc menstruatia si au durut-o sanii din a 3 saptamana, iar ovarele chiar deloc. s-ar putea sa am o infectie urinara sau probleme cu ovarele? acu 2 ani mi-a mai intarziat 40 d zile.am facut in repetate ori teste si imi ieseau negative.nu eram! dar acu chiar imi fac griji pentru ca ma simt foarte rau? c sp sa ma duc la medic sau prima data sa fac un test? mi-e frica d rezultat.tzin mult la actualul si nu as vrea ca asta sa n desparta! sunt disperata!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Oricum, e clar ca ai nevoie de consult ginecologic. In dimineata consultului, fa un test de sarcina.

| hehehe a răspuns:

Daca ai avut menstruatie in prima luna dupa actul sexual nu esti insarcinata big grin

| dariaelena a răspuns:

Mai bine ti'ai face testul prima oara.si daca iese negativ du'te la doctor pentru control, s'ar putea sa fie o infectie cva...si e bine sa te duci la control in astfel de situatii:*

| Miuriel a răspuns:

Posibil ai racita la ovare.Cel mai bine ar fi sa te duci la ginecolog. Poti sa stai linistita, nu esti insarcinata.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| EllaBalerina a răspuns:

Eu iti propun, pentru orice eventualitate, sa iti faci un test, dupa care sa te consulti cu un medic ginecolog. Nu pierzi nimic daca incerci ssi ar trebui sa fii sigura. Mult succes in noua ta relatie:*