| anonim_4396 a întrebat:

Am facut si eu sex neprotejat cu prietena mea, la sfarsit mi-am luat prezervativul si mi-am dat drumu in el in afara vaginului, ce procentaj exista sa fi ramas gravida va roghappy?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu ai pierdut "picătura fericirii" pe drumul de retragere, șansele sunt nule pentru o posibilă sarcină.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă aveţi suficientă încredere unul în altul, apelaţi la anticoncepţionale. Riscul de sarcină nedorită e acelaşi ca la prezervativ: 0, 01%.
Succes.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Niciuna, daca este asa cum spui tu.Este o metoda straveche de a evita o sarcina.(ma rog, fara prezervativ!)

| sufletzel a răspuns:

Anelaubed ma vad nevoita sa te contrazic. Exista sanse sa ramana gravida chiar daca ai terminat afara, dar sansele sunt destul de mici. Sa explic. Exista barbati care in timpul actului sexual pe langa secretiile normale elimina si un mic numar de spermatozoizi, chiar daca mai au destul de mult pana termina. Acum depinde de tine, dar eu te sfatuiesc sa nu mai faci asta. Daca nu va place prezervativul si sunteti fideli amandoi, puteti apela la anticonceptionale. Nu sunt scumpe si sunt sigure 99, 9%.

| georgy_7464 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa-ti pui prezervativul de la inceput si sa nu te joci cu focul ...pentru ca exista un lichid preejaculator care si acela contine spermatozoizi si dp aceea degeaba iti pui prezervativul

| doctorz a răspuns:

Gravida poate ramane si daca o introduci neprotejat. Fara sa ti dai drumul.Este suficient sa fii putin ud.Asa ca fa i un test de sarcina, dar repede!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 la suta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este nici un risc si eu am procedat la fel dar nu s-a intamplat nimic