| alexa680 a întrebat:

Am facut un avort acum 5 zile si acum 2 minute mi-am facut test de sarcina si a iesit pozitiv e posibil asa ceva? numai pot imi vine sa ma omor

14 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Teoretic, da e posibil pentru că nivelul de concentrație hormonală nu scade peste noapte. Oricum după ce ai făcut un chiuretaj te vei duce la un control la o săptămână.

| alexa680 explică (pentru Azµre):

Eu ma refer daca e posibil sa fiu inca insarcinata daca a iesit testul pozitiv sarcina a fost oprita din evolutie la 6 saptamani deci a fost avort facut cu chiureta si aspiratorul

| Azµre a răspuns (pentru alexa680):

Nu e! Îți arată așa datorită concentrație de homoni!

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunteti cam duri cu fata, nu credeti? Mi-am amintit postarea ei dinainte de avort, oricum nu era mandra de cea ce a facut.A avut sustinerea majolitatilor, cea ce i=a dat curaj.Cine stie in ce conditii a fost conceput acel copil. Nici eu nu sunt de acord cu avortul, un copil e binecuvantare, poate s-ar fi gasit solutii.Ok, a facut-o nu judeacati, fata e speriata, astepta cel putin ca cineva sa o inteleaga.

| olimpia69 a răspuns:

Ai facut avortul la ginecolog sau de capul tau? Oricum la control te duci cupa 2 saptamani, nu 1. In tot acel timp nu ai voie sa faci efort DELOC! Nici sex, nici sa te masturbezi sa ai orgasm, nici nimic. Totul va fi ok asa ca nu te mai panica aiurea.

| alexa680 explică (pentru olimpia69):

DC nici masturbare nu inteleg, nu am facu asta insa intr-o noapte am avut un asemenea vis si parca am simtit si in realitate asta nu sunt o panarama am 19 ani si asa a fost sa fie cu acest copil.ast rasp

| alexa680 explică (pentru olimpia69):

Nu am facut sex bineinteles ca nu insa intr-o noapte am visat ca am avut orgasm si cred ca am avut in realitate pentru ca in vis intotdeauna cand trebuia sa ajung in punctul respectiv ma trz.Are ceva?

| olimpia69 a răspuns (pentru alexa680):

Chestia e ca nu e bine sa iti provoci orgasm. de ce? Pentru ca o sa ai niste scurgeri care o sa dureze mai mult decat e normal si dureri abdominale. straight face

| Oana92 a răspuns (pentru alexa680):

De ce nu masturbare? pentru ca ajungi la orgasm si cand ai orgasm muschii se contracta. dupa ce s-a umblat acolo nu e chiar ok sa ai contractii.
Si pe bune acum, nu o mai da cu sarcina oprita din evolutie, ai umplut site-ul cu intrebari despre acest avort toata saptamana, ce vrei de fapt cu chestia asta, sa iti gasesti o scuza pentru ce ai facut?

Iar asa, de final, sa stii ca te admir, dupa 2 avorturi inca iti sta gandul la sex(ai visat ca faci!)...esti chiar tare!

| alexa680 explică:

Sau un copil dorit totusi si o sarcina oprita straight face White and Proud dar asta e asa le place unora sa judece...nu are nici o legatura cu intrebare mea disperata

| alexa680 explică:

V a rog rasp la intebarea mea nu la tampenile altora eu ma uit aici din 2 in 2 minute stau ca pe ace

| Fatamuntilor a răspuns (pentru alexa680):

Nu te judec pentru cea ce ai facut, desi in principiu nu sunt de acord cu avortul.E CORPUL tau. Parerea mea e repeti testul.Cu alt tip.

| alexa680 explică (pentru Fatamuntilor):

Nici eu, insa cand sarcina e oprita din evolutie nu ai ce face

| Fatamuntilor a răspuns (pentru alexa680):

Ti-e rau? Mai ai si alte semne? Poate nu ai perceput corect testul, dat fiind faptul ca ai trecut prin clipe grele.Deci cheama cea mai buna prietena, care iti cunoaste si problema si repetati impreuna testul.