| alexa680 a întrebat:

Am facut avort(sarcina oprita din evo)acum 5 zile am sangerari si durei de burta si prin zona ovarelor acum 15 minute am facut un test si a iesit Pozitiv.E posibil sa fiu insarcinata dupa ce am facut avortul?

Răspuns Câştigător
| Achim_Anca_1990 a răspuns:

In primul rand du-te la doctor. Si nu cred ca mai esti insarcinata testul de sarcina se face la o luna dupa prima menstruatie, e posibil ca testul sa fi dat o eroare din cauza scurgerilor pe care le ai, testul de sarcina nu se face cand inca mai ai scurgeri, sau in timpul menstruatie, pentru ca te induc in eroare.

18 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Asta ai vrut, asta ai primit, de ce te... daca nu stii in ce dai? Sincer eu iti urez sa ai 11 copii si sa ai cu ce-i hranii, ca ti-a placut peleusu de mica happy

| XxBlueRosexX a răspuns:

Hmm pai sincer nu stiu daca dupa avort poti fi insarcinata din moment ce tea chiuretat embrionul e scos afara, e posibil sa fi ramas fragmante din embrion si de aceea a iesit testul pozitiv, asa i s-a intamplat la o prietena foarte buna dea mea...mai bune mergi sa te consulte un medic, baftawinking

| XxBlueRosexX a răspuns:

Inca un lucru, trebuia sa faci avort la o clinica particulara pentru ca acolo e mai sigur si au aparatura mai performanta...e putin mai scump dar acolo e sigur ca iti face avortul fara probleme, apar doar problemele de dupa avort. cT despre cel care ti l-a facut mergi si ia-l de gat cum a spus Anees. Data viitoare (care sper sa nu mai fie) mergi la o clinica particulara sau mai bine ai grija si protejeazate draga mea, in ziua de azi exista o gramada de metoede contraceptive si e bine sa le folosesti decat sa ai o sarcina nedorita, avortul e crima, daca dupa cateva luni la care ai facut avortul fizic te simti bine psihic nu va fi deloc bine pentru ca o sa iti vina in minte momentele acelea groaznice si cand vei vrea sa ai copii poate nu o sa ai ocazia din cauza ca din moment ce avortezi poti sa nu mai ai copii niciodata oricate tratamente ai face, de acum incolo ai grija de tine. Iti doresc multa multa sanatate si sa te faci bine dupa avort.

| Unstopable a răspuns:

NU uita sa ceri pensie alimentara

| hibrid112 a răspuns:

Fi sigur ca la aceasta intrebare nu pot sa-ti raspunda CORECT un colectiv de majoritatea copii cu varste intre 12-14 anihappy.Du-te la ginecolog!

| Achim_Anca_1990 a răspuns (pentru hibrid112):

Imi cer scuze dar am 23 de ani si acum 4 luni am trecut prin asta. Dar in comparatie cu ea eu am avut familia alaturi care m-a invatat ce si cum.

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Mda o intrebare destul de grea, e posibil cred.dar te-as sfatui sa faci o vizita cat mai urgenta la medic...

| alexa680 explică (pentru Stanciu_Anees_1986):

Sti asta sau e o parere? maine merg la medic

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns (pentru alexa680):

Cum e posibi, adica doar o presupunere, mergi si la doctorul la care ai facut avortul si i-al de gat, si nu-i baga in seam pe cei care inloc sa dea un sfat, i-si bat joc

| alexa680 explică (pentru Stanciu_Anees_1986):

Multumesc pentru raspuns am fost la dmn doctor si a zis ca e in regula.

| Achim_Anca_1990 a răspuns:

Am trecut prin ce ai trecut si tu acum 4 luni. Si acum chiar sunt ok din toate punctele de vedere tinand cont ca am pierdut sarcina la 4 luni. A fost mai greu ca la tine tinand cont era deja evoluat. Dar cel mai bine du-te la doctor si intreaba fara rusine tot ce vrei sa afli, ca asa o sa ai nelamuriri in continuu.Ca una zic eu alta zice altul si mai mult de bulversam.Intreaba doctorul tot ce te deranjeaza si gata.

| alexa680 explică (pentru Achim_Anca_1990):

Am fost si e totul Ok doar ca acum un doctor chiurug mi-a zis ca am anexita la ovare si infectie urinara iar mama vrea sa merg la ecograf si mie mie tare frica sa nu se afle asta, oare se observa ca am facut asa ceva la ecograf? dct care mi-a facut avort a zis ca sunt bine.

| Oana92 a răspuns (pentru Achim_Anca_1990):

Ai pierdut sarcina sau ai facut avort? de curiozitate doar...

| Achim_Anca_1990 a răspuns (pentru alexa680):

S-ar putea sa se vada dar cand intri la ecograf mama ta nu are voie sa intre cu tine

| Achim_Anca_1990 a răspuns (pentru Oana92):

Eu initial nu am vrut sa il tin dar cand m-am hotarat sa il tin... deja aparusera complicatii cu sarcina

| Achim_Anca_1990 a răspuns (pentru Oana92):

Nu e am pierdut-o din pacate. la 27 de zile. dar tot avort se numeste fie ca imi place sa nu.

| Mona_Mihaela_1981 a răspuns:

Sarcina oprita din evolutie...pe dracu. Ti-am urmarit postarile, iar pe 28 ianuarie nici nu vroiai sa auzi vreun sfat pro copil. Sper sa-ti dea Dumnezeu o lectie, ca altadata sa nu mai indraznesti sa intrerupi firul vietii unui copilas nevinovat. Cand ai facut sex a fost bine, nu?

| Achim_Anca_1990 a răspuns (pentru Mona_Mihaela_1981):

Aici asa este ai si tu dreptate dar cateodata e mai greu sa spui adevarul. Nu e nici de condamnat in halu acesta nu e singura si nici nu va fi. Nu putem sa ne dam cu parerea ea stie ce e la ea acasa ce fel de parinti are si ce probleme are.