| wiliamss433 a întrebat:

Am făcut un test de sarcina care a iesit negativ, și mi-a venit menstruația deja de 2 ori de la actul sexual ( fără sa ejaculeze in mine) adică in fiecare luna de atunci. Se poate sa fiu însărcinată?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatiei de regula reprezinta GARANTIA FERMA ca in proportie de peste 99% in ciclul menstrual anterior NU a s-a produs fecundarea ovulului de catre un spermatozoid, astfel ca NU s-a format sarcina. Fiindca NU exista sarcina, endometrul isi pierde rolul si rostul sau cel de a fi gazda sarcinii si drept urmare tesutul respectiv este transformat in menstruatie si este eliminat din organism sub forma unei sangerari produse ciclic. In consecinta se poate aprecia si afirma ca ori de cate ori porneste menstruatia la data preconizata, este in proportie de peste 99% IMPOSIBIL sa existe o sarcina chiar si ipotetica. Fapt confirmat si de rezultatul testului de sarcina efectuat, ca in organismul tau NU exista hormonul de sarcina hCG. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Atat de rar faci sex? happy