| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, a trecut o luna de la actul sexual, am facut un test de sarcina și a iesit negativ, ciclul menstrual e neregulat însă mi-a venit azi, oare sunt însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi dacă ți-a venit ciclu ce semne mai vrei?!

| Anoniim9999 a răspuns (pentru Adry05):

Sora mea cand a fost însărcinată în prima luna a avut menstruație falsa

| Adry05 a răspuns (pentru Anoniim9999):

Menstruația aia sunt 2-3 picături maronii și e un caz relativ rar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Dacă te-ai protejat în timpul contactului sexual, iar menstruația ți-a venit în cantități la fel de mari ca până acum, cred că ești ok. Totuși, dacă nu ești sigură, mai repetă testul de sarcină sau du-te la ginecolog.
Sper că te-am ajutat!