| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut zilele trecute dragoste cu prietena mea, neprotejat. M.am terminat pe burta ei si am șters repede ca să nu curgă în vagin.
Dar mai mult ma îngrijorează lichidul preseminal...
Înainte de actul sexual nu am ejaculat, așadar nu au rămas urme de spermă dinainte.
V.as ruga să ma ajutați cu niste păreri, plsss

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tu esti convins ca reusesti sa-ti coordonezi si sa-ti controlezi perfect ejacularea s-ar putea intampla sa nu o lasi niciodata insarcinata, insa conform statisticilor reiese ca de obicei dupa 2-3 ani de sex neprotejat se intampla sa apara cate o sarcina in astfel de situatii. Probabil ai auzit de proverbul cu ulciorul dus prea des la izvor. O data si-o data tot se crapa sau se ciobeste chiar daca nu se sparge. Nu de acel lichid preejeculator complet inofensiv ar trebui sa-ti faci griji, ci sa eviti pe cat este posibil sa intretii acte sexuale in perioada fertila a ciclului ei menstrual. In cazul acesta posibilitatea de a se forma o sarcina teoretic se poate elimina mai ales in cazul in care penisul este scos din vagin la timp. Totusi ar fi bine si de dorit sa fiti mult mai responsabili in tot ceea ce faceti. Sanatate!

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca a fost in perioada fertila este posibil sa fi ramas gravida, Dar daca nu a fost in perioada fertila sansele de a ramane gravida sunt minime care tind catre zero.

| seth2016 a răspuns:

Lichidul pre-ejacultor poate contine spermatozoizi morti sau vii la unii baieti, iar intre ejaculari poate contine sperma daca nu te duci la baie.

In perioada fertila sansele la coitus interruptus sunt 5% daca o scoti la timp si 27% daca nu o scoti la timp. Dar statistica nu se aplica in cazurile individuale. Asa ca poti da cu zaru'.

| VenomMMA a răspuns:

Trebuia sa dai cu aspiratorul si apoi cu mopul sa fii sigur.

| Jeez_Cosmin_1996 a răspuns:

Cum vrei sa il cheme pe copil?

| andreipraduitorul a răspuns:

Masturbativa în preuna unul pe celălalt