| Chachi913 a întrebat:

Ieri am facut sex anal, neprotejat si cand a ejaculat a ejaculat la baie dar mi-a rămas ceva sperma pe langa... si azi dimineața cand m-am dus la baie cand m-am sters la vagin, am văzut sperma. dar era uscata. Azi e ovulatia dar nu avea cum sa se fi întâmplat ceva, pentru ca atunci cand am simțit sperma m-am sters repede si nu a ajuns in vagin.

11 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nu,stai linistita!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Vorba lui "suntserios", parca ai zis ca a ejaculat la baie dar tu spui ca a ramas sperma pe langa...pe langa ce? Pai pana la urma unde a ejaculat? Si ce a m-ai facut la baie? Si cum anume poti simti sperma uscata? Dus nu faci dupa sex?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Off topic - vad ca e imposibil sa scrii corect gramatical pe TPU fiindca vine corectura sa-mi zica mie ca trebuia cratima la "mai" si l-a facut "m-ai" Frumos, n-am ce zice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori a ejaculat la baie ori pe tine?
tu nu te speli dupa sex? mai ales anal?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Ne-ai comunicat o stare de fapt ( intrebarea o pui maine?) din care reiese ca faci sex la voia intamplarii, fara a te informa corespunzator asupra acestui fenomen. De asemenea, se pare ca nici cu igiena personala nu stai prea bine.

| Alcyon a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fii mai atenta cu igiena, ca uite asa se fac BTS-urile. Poti ramane insarcinata si fara penetrare vaginala. Daca se scurge sperma in vagin, tot ce se poate.

| Chachi913 explică (pentru Alcyon):

Stiu așa dar nu s-a scurt in vagin

| piticelm a răspuns:

Dar tu astepti sa faci anul pentru a te spala?rolling on the floor te speli doar cand ploua?laughing.

| Chachi913 explică:

Se poate o posibila sarcina?