| Chachi913 a întrebat:

Sunt putin cam speriata in legatura cu o chestie. Am facut sex anal neprotejat si la inceput cand a bagat-o a durut putin si nu prea am avut stare sa stau intr-un loc si acesta era sa o bage in vagin dar nu a bagat-o. ca sa zic asa doar s-a plimbat cu ea pe acolo. mentionez ca nu eram excitata si nu cred ca avea cum ca lichidul preseminal sa ajunga in vagin. In rest, el a ejaculat afara si dupa actul sexual m-am sters in zona aceea.
Sunt cam speriata. Voi ce ziceti? Funda! :* Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi ca intre timp sa inventat si prezervativul!

| BassHunter13 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji! Pe viitoar foloseste lubrifiant pentru Anal o sa fie mult mai bine si pentru tine dar si pentru el!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Ai grija cu chestiile astea, sa nu se prelinga sperma in zona vaginului... Nu mai spun ca nici nu e igienic sa faci sex anal fara prezervativ. In anus sunt fel si fel de bacterii. Poate va treziti cu vreo infectie.

| stefania94 a răspuns:

E normal sa te doara sexul anal. Si insarcinata n-ai cu sa ramai.

| ionmd a răspuns:

Pai a bagat-o in vagin sau nu? Daca nu a bagat-o, nu ai de ce sa-ti faci griji, daca faci sex anal nu ai cum sa ramai insarcinata.